امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70744
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عبدالله دوم» پادشاه اردن در مصاحبه با روزنامه الحیات هشدار داد که هرگونه تقسیم سوریه باعث ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عبدالله دوم» پادشاه اردن در مصاحبه با روزنامه الحیات هشدار داد که هرگونه تقسیم سوریه باعث ایجاد خطرات و مشکلاتی برای سوریه و تمام منطقه خواهد شد.

وی تاکید کرد که هر سناریوی تقسیم سوریه پیامدهای وحشتناکی را به همراه خواهد داشت و تقسیم سوریه باعث ایجاد خلأهای امنیتی برای همسایگان سوریه خواهد شد و باعث ایجاد خطرات جدایی طلبی در منطقه می‌شود.

پادشاه اردن بر ضرورت ایجاد ضمانتی برای وحدت سوریه و ایجاد راه‌حل سیاسی و مسالمت‌آمیز فراگیر که طی آن سوریه نجات یافته و مانع از آن شود که این کشور وارد خشونت،‌ فتنه و تخریب‌های بیشتر شود، تاکید کرد.

وی همچنین درباره خطرات و تهدیدهای ادامه درگیری‌ها در سوریه هشدار داد و گفت که جنگجویانی از بیش از 60 کشور جهان در حال جنگ در سوریه هستند.

عبدالله دوم درباره تاثیرات بحران سوریه بر اردن گفت که اردن در حال حاضر میزبان بیش از یک میلیون و 300 هزار پناهجوی سوری است که تنها نیمی از آنها به عنوان پناهجو ثبت شده‌اند و حدود 80 درصد آنها در شهرهای اردنی زندگی می‌کنند و از خدمات درمانی، آموزشی، انرژی و کالاهای اساسی استفاده می‌کنند که این موضوع فشار زیادی را بر زیرساخت‌ها و بخش‌های خدمات وارد می‌کند.

وی درباره دیدار اخیرش با «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا گفت: اوباما بر روابط تاریخی و استراتژیک با کشورهای عربی دوست و همچنین امنیت و استقرار آْنها تاکید کرد.

پادشاه اردن گفت: دولت آمریکا درباره گفت‌وگو با ایران در جدول زمانی مشخص شده و بر اساس نتایج مصمم است.

وی گفت: تقویت روابط و نزدیکی دیدگاه‌ها میان عربستان و آمریکا موضوعی مهم برای استقرار در منطقه است.

عبدالله دوم ابراز امیدواری کرد که سفر آتی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به عربستان روزنه‌ای را برای ایجاد پیشرفت در مسائل مرتبط با روند صلح و اوضاع در سوریه ایجاد کند.

پادشاه اردن در این مصاحبه بر ضرورت ثبات در عراق و حفظ یکپارچگی این کشور تاکید و گفت که اردن فاصله‌ای مساوی را با تمامی گروه‌ها در عراق حفظ خواهد کرد.

وی گفت به صلاح نیست که خشونت‌ها در عراق از سرگرفته شود یا آنکه خشونت‌ها از سوریه به عراق سرایت کرده و دایره این خشونت‌ها گسترده شود.

عبدالله دوم درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت که اردن تلاش‌های دیپلماتیک و راه‌حل مسالمت‌آمیز درباره برنامه هسته‌ای ایران برای جلوگیری از هرگونه اقدام نظامی در منطقه را تایید میکند.

وی بر ضرورت رسیدن به خاورمیانه عاری از تسلیحات هسته‌ای و کشتار جمعی همزمان با احترام به حق کشورها برای داشتن برنامه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تاکید کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها