امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70747
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتهد فعال مشهور عربستانی که هر از چند گاهی  اسراری از خاندان آل سعود فاش می‌کند بر روی صفحه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتهد فعال مشهور عربستانی که هر از چند گاهی  اسراری از خاندان آل سعود فاش می‌کند بر روی صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته است که عربستان طی قراردادی 10 هواپیمای بدون سرنشین پریدیتور را تا با تمام تجهیزات و شبکه ماهواره‌ای از واشنگتن خریداری کرده است.

مجتهد تاکید می‌کند که هدایت و نگهداری از این پهپادها را کادری آمریکایی بر عهده خواهد داشت و کنترل آنها در داخل امریکا و ناوهای هواپیما بر این کشور صورت می‌گیرد.

اپهپاد پریدیترو قدرت تصویر برداری هوایی با دقت بسیار بالا و رهگیری تحرکات انسان، کشتی‌ها و تماس‌ها را دارا هستند. این پرنده‌ها همچنین به موشک‌های «هیل فایر» مجهز هستند. مدت زمان پروازی پریدیتور 40 ساعت است که در ارتفاع 50000 هزار پا و با سرعت 70 مایل در ساعت قادر به پرواز است.

پیشتر آمریکا از ترس لو رفتن تکنولوژی این پهپادها از فروختن آنها خود داری می‌کرد ولی هنگامی که عربستان برای خرید مشابه این هواپیما از فرانسه اقدام کرد واشنگتن به سرعت به سمت فروش این پرنده‌ها به عربستان گام برداشت.

وی افزوده است: عربستان سعودی گمان می‌کند که محدوده پروازی هواپیماهای خریداری شده فقط حریم هوایی این کشور خواهد بود ولی در حقیقت این پرنده‌ها درتمام مناطق تحت نفوذ آمریکا در پاکستان، افغانستان، یمن، سومالی و اردن پرواز خواهند کرد.

مجتهد تصریح می‌کند: اولین کسی که از این قرار داد منفعت می‌برد محمد بن نایف وزیر کشور عربستان است که در سفر اخیر خود به واشنگتن توانست این قرار داد را با آمریکا به امضا برساند.

مجتهد در ادامه به قرار داد هواپیماهای آواکس بین عربستان و آمریکا در ده 80 قرن بیستم اشاره می‌کند که در این قرار داد آمریکا تعدادی هواپیمای آواکس به عربستان فروخت ولی کادر این هواپیماها همگی آمریکایی بودند که این پرنده‌ها در واقع برای حمایت از منافع واشنگتن در خاورمیانه بود و ریاض فقط هزینه سنگین این پروژه را پرداخت کرد.

این فعال سعودی در پایان می‌‌گوید: امروز با وجود آگاهی ملت‌ها و بهار عربی خاندان آل سعود همچنان با اموال ما بازی می‌کنند و قصد دارند که پروژه‌های نظامی آمریکا را از بودجه ملت ما تامین مالی کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها