امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7075
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تقی نوربخش با اشاره به مسئله افزایش هزینه‌های درمانی در کشور بر ضرورت توجه به اصل 29 قانون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تقی نوربخش با اشاره به مسئله افزایش هزینه‌های درمانی در کشور بر ضرورت توجه به اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی تأکید کرد و گفت: بر اساس این اصل، دولت موظف است خدمات بهداشتی - درمانی و مراقبت‌های پزشکی را که حقی همگانی است برای یکایک افراد کشور تأمین کند.

وی ادامه داد: علاوه بر این برنامه های چهارم و پنجم توسعه نیز نقشه راه را به خوبی مشخص کرده‌اند.

رئیس انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران با بیان اینکه بر اساس سیاستهای کلی برنامه های توسعه، سهم مردم از پرداخت هزینه‌های سلامت باید به 30 درصد برسد، گفت: این در حالی است که اکنون مردم بیش از 70 درصد هزینه های درمان خود را می‌پردازند و با بروز تحریم ها و نوسانات ارزی هم هزینه های سنگین تری بر دوش آن ها تحمیل شده است.

نوربخش با اشاره به افزایش حدود 3 برابری قیمت تجهیزات پزشکی به ویژه در حیطه ارتوپدی، افزود: در اینجا این پرسش اساسی مطرح می شود که مابه‌التفاوت تغییر نرخ ارز مرجع به مبادله‌ای را چه کسی جبران خواهد کرد؟ اگر بناست بیمه‌ها این وظیفه را بر دوش بگیرند، آیا سطح تعهدات خود را برای این منظور بالا برده‌اند؟

رئیس انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران تأکید کرد: البته علیرغم وجود مشکلات اقتصادی در شرکتها و کارخانه های تولیدکننده و واردکننده دارو و تجهیزات پزشکی، تلاش های بسیاری برای تأمین اقلام ضروری پزشکی مردم در حال انجام است و تاکنون با کمبود تجهیزات پزشکی در حوزه ارتوپدی بطور جدی مواجه نشده‌ایم.
برچسب ها:
آخرین اخبار