امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70761
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 242
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع آگاه میدانی ارتش سوریه در منطقه استراتژیک 45 تاکید کردند که این منطقه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع آگاه میدانی ارتش سوریه در منطقه استراتژیک 45 تاکید کردند که این منطقه با وجود حملات مستمر گروه‌های مسلح برای تسلط بر آن به هر طریق و وسیله ممکن از جمله استفاده از موشک‌های «کونکورس» و انواع و اقسام خمپاره‌ها و استقرار تک تیراندازان در داخل روستای «الخضراء» در نزدیکی منطقه 45 و در مقابل برج «زاهیه» و همچنین حمایت گسترده طرف ترک از این گروه‌ها از منطقه «یالاداغی» با این حال منطقه استراتژیک 45 تحت کنترل و تسلط ارتش سوریه است.

این تلاش‌های ناکام در منطقه کوه «النسر» نیز مشاهده می‌شود و اگرچه گروه‌های مسلح منطقه «نبع المر» را به تصرف خود درآورده‌اند، با این حال فرماندهان میدانی ارتش سوریه تاکید می‌کنند که این منطقه خیلی زود باز پس گرفته خواهد شد.

 

این درحالی است که گروه‌های مسلح حمله‌ای را تحت عنوان «غزوه بیت حلیبیه» و با هدف تصرف نقطه نظامی «خربه سولاس» و تسلط بر منطقه «بیت حلیبیه» با شلیک ده‌ها خمپاره و موشک به سمت این مناطق آغاز کردند و پس از آن درگیری‌های شدید مستقیمی میان نیروهای ارتش سوریه و دفاع ملی با گروه‌های تروریستی آغاز شد که منتهی به کشته شدن بیش از 20 عنصر مسلح و زخمی شدن ده‌ها نفر از آنها شد.

 

این درگیری‌ها در ساعت 13 فروکش کرد و نیروهای ارتش سوریه و نیروهای کمکی و پشتیبانی که به آنها ملحق شدند، مانع از هرگونه نفوذ عناصر تروریستی به دو منطقه «خربه سولاس» و «بیت حلیبیه» شدند.

منابع نزدیک به گروه‌های تروریستی گفته‌اند که حملات روز شنبه گروه‌های تروریستی دو هدف را دنبال می‌کرد، اطلاع از توان و قدرت نظامی ارتش سوریه در این دو منطقه و حمایت از حملات گذشته گروه‌های تروریستی علیه منطقه استراتژیک 45 و پوشش آن، به همین دلیل این منابع خاطر نشان کرده‌اند که روزهای آینده روزهای سختی پیش روی دو طرف در مناطق فوق الذکر خواهد بود.

تمام حملات صورت گرفته به مناطق فوق الذکر در مناطق ریف لاذقیه با حمایت و پوشش کامل طرف ترک صورت گرفته است.

 

 

«نقطه 45» به این جهت دارای موقعیت استراتژیک است که بر تمام نقاط نظامی و تمرکز ارتش سوریه در شهر لاذقیه اشراف دارد و هر طرف که این نقطه را در کنترل داشته باشد، علاوه بر نقاط نظامی ارتش سوریه در لاذقیه که بر خود شهر نیز اشراف و نظارت دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها