امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70762
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در سلسله موفقیت‌ها و پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه، این نیروها موفق شدند تا گره ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در سلسله موفقیت‌ها و پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه، این نیروها موفق شدند تا گره منطقه مرکزی سوریه را باز کنند که گروه‌های تروریستی تلاش داشتند، به واسطه آن ریف دمشق تا حمص را ناامن و بحرانی کنند.

نکته قابل تامل در این‌باره توجه و تمرکز نگاه‌های نظامیان و تحلیلگران صهیونیستی آن هم به شکل علنی و آشکار بر نحوه پیروزی ارتش سوریه در یبرود در القلمون و قلعه الحصن در حمص بود. پیروزی‌هایی که اسرائیل را از سکوت خود خارج کردند.

طبیعی است، این پیروزی‌ها مرزهای سوریه و لبنان را از لیست راه‌های امداد و کمک رسانی تروریست‌ها خارج می‌کند و با آزاد سازی رنکوس، آخرین پایگاه تروریست‌ها در القلمون، این منطقه به طور کامل تحت تسلط و کنترل ارتش سوریه درآید که به معنای تسلط ارتش سوریه بر ریف غربی استان حمص است.

اما مهمتر از آنچه گفته شد، تسلط ارتش سوریه بر مناطق استراتژیک فوق سهم بسزایی در زمینگیر کردن گروه‌های مسلح و از بین بردن قدرت هرگونه تحرک از سوی آنان در این مناطق است، چون انبارها و ذخایر تسلیحاتی و راه‌های امداد و کمک‌رسانی گروه‌های مسلح در منطقه قدیمی حمص از یک سو و غوطه شرقی در ریف دمشق از سوی دیگر از دست رفته تلقی می‌شود، به گونه‌ای که اطلاعات میدانی تاکید می‌کند، باقی مانده گروه‌های مسلح در مناطق همجوار نیز پس از مسدود شدن راه‌های ترددشان از یبرود به لبنان کارایی و تاثیرگذاری خود را از دست داده و هم اکنون تنها به ترفند خودروهای بمبگذاری شده و مین‌گذاری روی آورده‌اند.

همچنین موفقیت‌های میدانی اخیر موجب شد تا گروه‌های مسلح قدرت خود بر تاثیرگذاری مستقیم در نقشه رویارویی‌های نظامی را از دست بدهند و هم اکنون گروه‌های مسلحی که زمانی در سراسر ریف دمشق پراکنده بودند، هم اکنون تنها در دو منطقه حرستا و جوبر متمرکز باشند که آنها نیز هم اکنون در این مناطق در محاصره ارتش سوریه هستند.

تسلط بر یبرود به معنای تصرف یکی از مهمترین اماکن تجمع و تمرکز گروه‌های تروریستی و تبدیل شدن آن به یکی از مناطق خصم و درگیری علیه آنهاست، به عبارت دیگر آنچه گروه‌های تروریستی در مدت حضور خود در این منطقه رشته کردند، پنبه شد و هم اکنون تمام این کاشته‌ها علیه آنها به کار خواهد رفت.

اما تسلط ارتش سوریه بر «قلعه الحصن» به معنای قدرت یافتن ارتش سوریه بر رصد تحرکات گروه‌های مسلح در سرتاسر محور ریف غربی حمص و کمک‌های امداد و کمک‌رسانی آنها از عرسال به خاک سوریه است.

از مهمترین بازتاب‌های آزادسازی این دو منطقه توسط ارتش سوریه هلاکت بسیاری از سرکردگان گروه‌های مسلح است، به گونه‌ای که گروه‌های مسلح در این مناطق بدون سرکرده هستند و این به معنای از این بین رفتن انسجام و هماهنگی و اشراف و نظارت بر عملیات‌های آتی این عناصر است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها