امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70772
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 50
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره شرایط جوی، با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور اظهار داشت: اوج فعالیت این سامانه بارشی در روز ...

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره شرایط جوی، با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور اظهار داشت: اوج فعالیت این سامانه بارشی در روز و شب گذشته بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: با توجه به رطوبت باقی مانده در منطقه برای امروز استان‌های یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان در ارتفاعات شاهد بارش برف و در عرض‌های پایین‌تر شاهد بارش باران همراه با رعد و برق خواهند بود.

ورود موج ضعیف بارشی به کشور

وی در ادامه از وزش باد شدید طی روز آینده در استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: طی روز سه‌شنبه نیز یک موج ضعیف بارشی از عرض‌های پایین وارد کشور می‌شود.

اصغری بیان داشت: بر همین اساس در سه شنبه بارش باران همراه با رعد و برق در استان‌های فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر روی خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه طی روز چهارشنبه استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان و بوشهر بارش باران را تجربه خواهند کرد، یادآور شد: طی روزهای آینده هیچگونه بارندگی برای کلانشهر تهران پیش بینی نمی‌شود.

آغاز روند افزایش دمای هوا

وی درباره تغییرات دمایی با بیان اینکه تا روز گذشته دمای هوا در کشور روند کاهشی داشت، افزود: از امروز شاهد افزایش دمای هوا در اکثر مناطق کشور می‌شویم.

اصغری بیان داشت: بر همین اساس امروز دمای هوا در نیمه شمالی و نیمه جنوبی کشور به ترتیب 4تا 6 درجه و 2تا 4درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

وی با اعلام اینکه طی روز دوشنبه نیز روند افزایش دمای هوا ادامه می‌یابد، اضافه کرد: نیمه شمالی کشور فردا افزایش 2تا 4درجه‌ای دمای هوا را تجربه می‌کند.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی شمال شرق کشور نیز طی روز سه شنبه شاهد افزایش دمای هوا خواهد بود.

اصغری بیان داشت: پایتخت در ساعت‌های بعدازظهر شاهد وزش باد خواهد شد که این وزش باد نیز همراه با روند افزایش دمای هوا است.

فرا رسیدن روز جهانی هواشناسی

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در روز جهانی هواشناسی، ‌ادامه داد: شعار روز جهانی هواشناسی " هوا و اقلیم، مشارکت جوانان" است.

اصغری با بیان اینکه هم‌اکنون جوانان جمعیت قابل توجهی از کشور را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: بر همین اساس و با توجه به اینکه میزان بارندگی در سال گذشته قابل توجه نبوده است و با در نظر گرفتن معضل کم‌آبی، نیازمند بهبود الگوی مصرف و همکاری جوانان در این باره هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار