امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7079
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد سنادیزاده در آستانه برپایی شانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران که 24 تا 27 اردیبهشت در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد سنادیزاده در آستانه برپایی شانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران که 24 تا 27 اردیبهشت در پژوهشگاه نیروی تهران برگزار می‌شود، سخن می‌گفت با اعلام این خبر افزود: یافته‌های پژوهشی نشان می‌دهد، سیگار عامل ابتلا به 30 درصد سرطان های مثانه است.

وی ادامه داد: نکته جالب این پژوهش ها آن است که پس از ترک سیگار، اثر سرطانی آن در بدن کمتر می‌شود، ولی این اثر تا 15 سال در بدن باقی می‌ماند.

سنادیزاده تصریح کرد: اثر داروهای جدید روانگردان بر ابتلا به سرطان مثانه هنوز مشخص نیست، زیرا افرادی که از این مواد و داروها استفاده می‌کنند یا در سنین جوانی موفق به ترک این مواد می‌شوند یا در همان سنین فوت می‌کنند به همین دلیل آماری از رابطه ابتلا به سرطان مثانه و داروهای روان گردان در دسترس نیست.

وی ادامه داد: مواد ازتی مانند «نیتروزامین» موجود در هوا که از اگزوز ماشین ها خارج می شود، تماس با کربنهای سنگین از قبیل مواد نفتی، تماس با رنگ های آنیلینی (گروهی از رنگ های شیمیایی صنعتی که در رنگرزی قالی از آن استفاده می شود) و «بتانفتیل آمین» (نوعی کربن سنگین که در کارخانه های لاستیک سازی کاربرد دارد) از علل ابتلا به سرطان مثانه شناخته شده است.

رئیس انجمن اورولوژی ایران یادآور شد: در کنگره امسال انجمن اورولوژی ایران، یافته‌های جدید در مورد درمان سرطان های دستگاه ادراری از قبیل سرطان مثانه و سرطان پروستات به متخصصان ارایه خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر، سرطان پروستات یکی از سرطانهای نسبتاً شایع در کشور است، خاطر نشان ساخت: مصرف مواد گوشتی با چربی اشباع شده از قبیل گوشت قرمز، کره و خامه، مصرف ناکافی میوه و سبزی تازه، عفونتهای مزمن پروستات و توارث از دلایل ابتلا به سرطان پروستات به شمار می رود.

 سنادیزاده با ابراز خرسندی از اینکه تشخیص سرطان پروستات در مراحل اولیه، سبب درمان این بیماری خواهد شد، تصریح کرد: در چند سال اخیر تشخیص زودهنگام سرطان پروستات به علت توجه به این بیماری و انجام آزمایش های مربوط از قبیل PSA، سبب شده، شانس بقا در این بیماران افزایش یافته و اکثر آنان بهبود یابند.

شانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران از سوی انجمن اورولوژی ایران و با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور 24 تا 27 اردیبهشت در پژوهشگاه نیروی تهران برپا می‌شود.

هدف از برپایی این کنگره، ارایه دستاوردهای جدید علمی به متخصصان رشته اورولوژی و دیگر رشته های مرتبط است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار