امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70797
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۷
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پرس تی‌وی، اسناد محرمانه نشان می‌دهد دولت امریکا علیه مقامات و شرکت‌های چینی – بویژه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پرس تی‌وی، اسناد محرمانه نشان می‌دهد دولت امریکا علیه مقامات و شرکت‌های چینی – بویژه شرکت ارتباطاتی هواوی – دست به اقدامات جاسوسی گسترده زده است.
اسناد ارائه شده از سوی ادوارد اسنودن، افشاگر امریکایی که به ملاحظه هفته نامه آلمانی در اشپیگل (Der Spiegel) رسیده است، نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی امریکا تلاش زیادی برای جاسوسی از هو جینتائو، رئیس جمهور پیشین چین، وزارت بازرگانی، بانک‌ها و شرکت‌های ارتباطاتی این کشور کرده است.
یکی از اهداف عمده عملیات جاسوسی آژانس امنیت ملی شرکت هواوی، دومین شرکت بزرگ فراهم کننده تجهیزات شبکه در جهان بوده است.
یک سند سال ۲۰۱۰ میلادی که به دست روزنامه نیویورک تایمز نیز رسیده است، نشان داد آژانس جاسوسی امریکا به سرورها در مقر این شرکت چینی در شنژن، قلب صنعتی چین رخنه کرده است.
این آژانس در مورد رهیاب‌ها (روتر) و سوئیچ‌های پیچیده دیجیتال هواوی اطلاعاتی را جمع آوری کرده و از ارتباطات مدیران ارشد این شرکت جاسوسی کرده است.
به گزارش اشپیگل، در یکی از این اسناد آمده است «ما در حال حاضر داده‌های زیاد و دسترسی‌های خوبی داریم که نمی‌دانیم با آن چه کنیم.»
سند آژانس امنیت ملی امریکا در توجیه هدف قرار دادن این شرکت چینی آورده است یکی از اهداف عملیات آژانس که با اسم رمز «شاتجاینت» انجام شد، پیدا کردن رابطه بین هواوی و ارتش آزادیبخش خلق چین بوده است.
این آژانس همچنین به دنبال بهره برداری از فناوری هواوی بوده و قصد داشته با استفاده از شبکه‌های رایانه‌ای و تلفنی که این شرکت به دیگر کشورها فروخته، فعالیت‌های جاسوسی خود را گسترش دهد.
بیل پلامر، سخنگوی هواوی در بیانیه ای گفت: «اگر چنین چیزی صحت داشته باشد، نکته طعنه آمیز این است که عملیات آنها علیه ما دقیقا همان چیزی است که آنها همواره چینی‌ها را به انجام آن از طریق هواوی متهم کرده‌اند.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار