امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70799
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۷
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز،‌ در حالی که دومین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی در وین،‌ پایتخت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز،‌ در حالی که دومین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی در وین،‌ پایتخت اتریش برگزار شده است، 23 نماینده آمریکایی طی نامه‌ای به «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا خواستار اتخاذ موضعی قاطع در قبال برنامه هسته‌ای ایران شدند.

این نامه که از سوی سناتورهای دموکرات و یک سناتور مستقل امضا شده اوایل هفته جاری به اوباما ارسال شده و از وی خواسته شده تا در توافق نهایی با ایران بر این موضوع اصرار ورزد که ایران قادر به خرید یا ساخت سلاح هسته‌ای نباشد.

این 23 سناتور از رویکرد دوگانه اوباما در قبال ایران که شامل تحریم‌ها علیه ایران همراه با مذاکرات است استقبال کرده اما از وی خواستند تا روند قاطعی از شفافیت و راستی آزمایی را طی کند تا اطمینان حاصل شود ایران به دنبال دستیابی به سلاح اتمی نیست.

کنگره آمریکا در مقایسه با کاخ سفید مواضع سخت‌تری در قبال ایران دارد اما نامه روز شنبه نشان از این دارد که این موضوع حتی در میان اعضای هم حزب دولت نیز از حساسیت برخوردار است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار