امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70810
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباه نظر مقام معظم ...

ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباه نظر مقام معظم رهبری در مورد سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و تحلیل و ارزیابی خود از این سیاست‌ها، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با بصیرت و موقع‌شناسی موضوع اقتصاد مقاومتی را هدف قرار داده‌اند و تشخیص داده‌اند که تنها راه برون رفت از مسائل و مشکلاتی که در حوزه اقتصاد وجود دارد، به کار بستن یک مدل و طرحی جدید همراه با عمل است که این طرح همان اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: بنابراین به نظر رهبری تنها راهی که می‌‌تواند اقتصاد را از حالت شکنندگی و آسیب‌پذیری مصون بدارد و در برابر تهدیدها و تحریرم‌های اقتصادی حفظ کند، همین اقتصاد مقاومتی است.

عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: پراکندگی‌ها و تفرقی که در تعریف اقتصاد مقاومتی از سوی کارشناسان و عدم وجود یک اسلوب و چارچوب مشخص وجود داشت، احتمالا این ضرورت را ایجاد کرد که مقام معظم رهبری یک چارچوب مشخص از اقتصاد مقاومتی ارائه کنند.

نکو گفت: همچنین در مورد بحث مذاکرات هسته‌ای علی‌رغم اینکه ما به مذاکره‌کنندگان روی خوش نشان دادیم، اما همچنان از طرف مقابل مذاکره سوء نیت دیدیم، لذا این دو موضوع یعنی تفرق و اختلاف نظرها در خصوص تعریف اقتصاد مقاومتی و بحث مذاکرات هسته‌ای باعث شده است، تا مقام معظم رهبری ابلاغیه اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند.

وی افزود: بنابراین مقام معظم رهبری با ابلاغیه اقتصاد مقاومتی قصد این را دارند که بگویند نتیجه مذاکرات چه مثبت و چه منفی باشد، باید اقتصاد مقاومتی در کشور به کار گرفته شود و اقتصاد مقاومتی یک الگو ، روش و فرمول اقتصادی است که در اقتصاد ما جوابگو است.

عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: کشور ما دارای منابع غنی و منابع انسانی بسیار کارآمدی است و وقتی اینها در کنار هم و اقتصاد مقاومتی قرار گیرند، می‌توانیم مشکلات اقتصاد کشور را حل و به آن رشد اقتصادی که مدنظر کشور است، دست یابیم.

نکو اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی تنها راه رسیدن به افق سند چشم‌انداز است، بنابراین وظیفه همه در برابر این حکم این است که تمام توان قانونی خودشان را برای اجرایی شدن آن به کار گیرند.

وی در پاسخ به این سؤال که دولت آقای روحانی چقدر روی بحث اقتصاد مقاومتی تمرکز داشته است، بیان داشت: احساس می‌کنم بحث مذاکرات هسته‌ای قسمتی از اقتصاد ما را به طور ناخواسته تحت‌الشعاع قرار داده است، بنابراین به نظرم مقام معظم رهبری با شهامت و درایت تمام و به موقع بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، تا ما در مسیر پیشبرد اهداف اقتصادی‌ به داشته‌های خودمان تکیه کنیم.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها