امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70828
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به ...

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اشاره کرد و اظهارداشت:‌ باید با خوش‌باوری و از طرفی خودباختگی به اردوگاه غرب خداحافظی کنیم چراکه این با نام سال منافات دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اگر در بین مسئولان برخی تصور کنند که باید دربسته همه آنچه غربی‌ها می‌گویند را بپذیریم، قطعاً با روح فرمایشات مقام معظم رهبری فاصله دارد، تصریح‌کرد: کسانی که دارای روحیه جهادی نیستند و با اقدام معمولی به دنبال تحقق شعار امسال هستند آنها نیز با این مبنا فاصله دارند.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه این واقعیت وجود دارد عده‌ای نفوذی در بخش‌هایی از کشور به دنبال ایجاد فضا برای شوالیه‌های فرهنگی غرب هستند، افزود:‌ هنوز برخی ظرفیت‌های کشور را باور نکرده‌اند در حالی که ما دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای هستیم و کسانی که به این موضوع اعتقادی ندارند نمی‌توانند تحقق‌بخش شعار امسال باشند.

سلیمی اضافه‌کرد: ‌کسانی که هالیوود و نویسندگان غرب آمالشان هستند نمی‌توانند در بخش فرهنگی کشور تأثیرگذار باشند؛ ما باید به تحولی در مدیریت کشور برسیم و مدیران باور کنند که می‌توانیم با تکیه بر فرهنگ و ظرفیت خود کشور را متحول کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید همه مردم را به صحنه آورد، اظهارداشت: اگر مردم را بیگانه بدانیم قطعاً توفیق چندانی نخواهیم داشت؛ مسئولان نیز باید پس از نامگذاری سال برنامه‌های خود را اعلام کنند تا در پایان سال بتوان ارزیابی کرد که تا چه اندازه موفق بوده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی مدیران میان دستی و بالادستی در حد و قواره مدیریت کشور ما نیستند، افزود: در واقع آنها تاکتیک‌های مشخصی برای اجرایی کردن شعارهای سال ندارند.

سلیمی در ادامه به نقش دانشگاه و حوزه در فرهنگ اشاره و تصریح‌کرد:‌ وزارت ارشاد که سیاست‌گذاری و مدیریت فضای فرهنگی را بر عهده دارد باید جدی‌تر در این راستا اقدام کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه باید فضای نقد در جامعه باز باشد، تصریح‌کرد:‌ با بستن دهان منتقد نمی‌توان امور را اصلاح کرد، چراکه این به دیکتاتوری مدرن منجر خواهد شد؛ باید زبان مخالف را باز گذاشت و به منتقدین جایزه داد.

وی با بیان اینکه رسانه‌هایی که بلندگوی دشمن هستند خیرخواه دشمن نیستند، افزود: مسئولان فرهنگی باید به فرهنگی که امام(ره) با آن بزرگترین معجزه قرن را رقم زد، رجعت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها