امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70833
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان اظهار کرد: حاشیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان اظهار کرد: حاشیه رودخانه ارس قدرت بسیاری برای رقابت با حاشیه رودخانه زاینده‌رود اصفهان را دارد.

وی افزود: به غیر از آثار تاریخی مهمترین مزیت گردشگری اصفهان حاشیه رودخانه آن است و دنباله و ساحل رودخانه ارس بسیار زیباتر است.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه در ادوار قبلی در حوزه گردشگری کارهای خوبی انجام شده بود که قابل تحسین است اما حاشیه رودخانه ارس فراموش شده بود، تاکید کرد: طبق بازدیدی که داشتیم ساحل رودخانه ارس به طول 3 کیلومتر در حال آماده‌سازی برای اجرای طرح‌های گردشگری است و این کار پتانسیلی عظیم و نیرومند برای ارس جهت رقابت با تمامی جاذبه‌های گردشگری ایران خواهد بود.

این مسئول درباره ارزیابی عملکرد ارس و آینده آن گفت: محور توسعه منطقه آزاد ارس صنعت است و ظرفیت‌های صنعتی توسعه می‌یابد و این منطقه علاوه بر ظرفیت‌های توسعه‌ای در حوزه صنعت، قدرت رقابت فراوانی در حوزه گردشگری دارد و نگاه ویژه و متکی به رودخانه ارس سرمایه‌گذاران را برای توسعه گردشگری نیز تشویق می‌کند.

ترکان نوروز امسال را آزمون خوبی برای ارزیابی عملکرد مناطق آزاد در حوزه گردشگری دانست و گفت: یکی از مهمترین اهداف من از بازدید مناطق آزاد در ایام نوروز ارزیابی برنامه‌های گردشگری مبتنی بر توسعه و ترویج گردشگری حلال در این مناطق است.

دبیر شواری هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور هدف از ترویج گردشگری حلال را پرهیز از تفریح‌های گناه‌آلود عنوان کرد و گفت: تلاش ما الگوسازی این طرح در مناطق آزاد و فراهم کردن زمینه‌های تفریح و گردش مورد پسند مردم ایران است.

وی اظهار کرد: برنامه‌های ویژه نوروز در ارس دستاوردهای خوبی داشته و 65 برنامه متنوع برای شادی و لذت مردم تدوین شده و در حال اجرا است.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور بعد از منطقه آزاد ارس از مناطق آزاد ماکو، اروند و چابهار نیز در ایام نوروز بازدید می‌کند.
انتهای پیام/60002/ل
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها