امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70863
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
عباس مطهری امروز در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان سمنان با محوریت «اهمیت و ضرورت فرهنگ در جامعه امروزی با ...

عباس مطهری امروز در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان سمنان با محوریت «اهمیت و ضرورت فرهنگ در جامعه امروزی با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری» اظهار کرد: اگر متولیان فرهنگی از بنای دینی و انقلابی استفاده کنند، مردم هم دلشان گرم و فعالیت‏ها اثرگذارتر و جذاب‌تر می‏شود.

وی افزود: امروز بر تک تک ما واجب است تا در این اقدام فرهنگی حضور داشته باشیم.

فرمانده سپاه شهرستان شاهرود بیان کرد: فلسفه اینکه مقام معظم رهبری، تمدن نوین اسلامی را مطرح فرمودند، این است که ما از جاده پیشرفت و عدالت به آن می‏رسیم و در این مسیر، یکی پیشرفت در قالب و ظاهر و دیگری پیشرفت در اصل و محتوا مهم است.

مطهری با اشاره به اینکه در بحث پیشرفت ظاهری و قالبی مانند پیشرفت در عرصه نانوتکنولوژی، علوم پایه و موشکی خوب عمل شده است، گفت: در زمینه محتوا و اصل که سبک زندگی است، پیشرفت خوبی نداشته‏ایم.

وی ادامه داد: وقتی به تاریخ دفاع مقدس مراجعه می‏کنیم، می‏بینیم که در مقایسه با دشمن در قالب، ابزار و ظاهر خیلی ضعیف‏تر هستیم؛ آنچه ما را در دفاع مقدس پیروز کرد، سبک و فرهنگ زندگی مردم و رزمندگان در دوران دفاع مقدس بود.

فرمانده سپاه شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: در طول این سال‌ها، هرجا از این فرهنگ استفاده کرده‏ایم، شگفتی‌آفرین شده است و هر جا از آن  غفلت داشته‏ایم، شکست خورده‏ایم.

مطهری افزود: امروز بر تک تک ما واجب است که در این اقدام فرهنگی حضوری دوچندان داشته باشیم، مخصوصاً رزمنده‌های که خود در دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشته و شاهد رشادت‏های هم‌رزمان خود بوده‌اند، باید در برهه کنونی وارد میدان شوند.

فرمانده سپاه شهرستان شاهرود همچنین هدف از اعزام کاروان‌های راهیان نور را آشنایی مردم به خصوص نسل سوم انقلاب با دلاوری‏ها و رشادت‏های رزمندگان اسلام در جبهه‏های حق علیه باطل عنوان کرد.
انتهای پیام/2249/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار