امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70886
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همزمان با ولادت امیرالمومنین(ع) و سوم خرداد ماه سالروز آزاد سازی خرمشهر  با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همزمان با ولادت امیرالمومنین(ع) و سوم خرداد ماه سالروز آزاد سازی خرمشهر  با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، چمران، طلایی ،محمدهادی ایازی، مجتبی عبدالهی، مازیار حسینی و جمعی از مسئولین شهری بزرگراه امام علی(ع) افتتاح و به بهره برداری رسید. در  آن زمان قالیباف در سفرهای تبلیغاتی برای  انتخابات ریاست جمهوری بود.

 بزرگراه امام علی (ع) به بهره برداری رسید که این بزرگراه از شمال و از دارآباد شروع و تا کمربندی شهرری و طرح حرم تا حرم ادامه می یابد و بیش از 1200 میلیارد تومان برای رفع معارضان آن هزینه شده است.

  این بزرگراه از مناطق مختلفی عبور می‌کند و با طول 35 کیلومتر در 19 ماه به بهره برداری رسید و در مسیر آن تونل بزرگ امیر کبیر وجود دارد.

بزرگراه امام علی (ع) دارای 56 پل در 25 تقاطع است و جزو سه پروژه مهم شهری در کنار پروژه بزرگراه صیاد شیرازی و یادگار امام (ره) است که مورد تاکید شهردار تهران در این سال ها بوده است.

همچنین بزرگراه طبقاتی صدر به طول 11 کیلومتر امروز با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ، محمد باقر قالیباف شهردار تهران ، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه افتتاح و آماده بهره‌برداری شد.

کلنگ احداث پل صدر 26 ماه قبل به زمین زده شد و در این مدت 11 کیلومتر عملیات پل سازی انجام شد. وضعیت بزرگراه صدر موجود یا همان تراز صفر نیز نسبت به گذشته بهبود یافته و ضمن انجام عملیات اصلاحات هندسی در گره های ترافیکی ، اقداماتی همچون ترمیم روکش آسفالت ، خط کشی جدید ترافیکی ، روشنایی مسیر ، رفع نواقص کانال های جمع آوری و هدایت آبهای سطحی نیز انجام شده است. به این ترتیب پروژه تونل نیایش و پل طبقاتی صدر به طور کامل زیر بار ترافیکی رفت. گفتنی است دسترسی به بزرگراه صدر از بلوار کاوه ، قیطریه و بزرگراه امام علی (ع) ایجاد شده است؛ همچنین به دلیل ممنوعیت عبور موتور سیکلت و خودروهای سنگین از داخل تونل نیایش ، تردد این وسایل نقلیه از روی پل طبقاتی صدر نیز ممنوع خواهد بود. با بهره برداری از پروژه بزرگراه طبقاتی صدر، ضمن تکمیل کارکردهای ترافیکی بزرگراه نیایش به تسهیل جریان ترافیک در 7 بزرگراه شهید مدرس ، شهید همت ، حکیم ، رسالت ، شهید زین الدین ، یادگار امام (ره) وشهید چمران کمک خواهد شد. 
 
بر اساس این گزارش، تونل نیایش هم با حضور شهردار تهران افتتاح شد و شهردار تهران در سخنان کوتاهی پیش از این افتتاح تاکید کرد: با تکیه بر فرهنگ دوران دفاع مقدس و کار بسیجی توام با عقلانیت و خود باوری دست به دست یکدیگر داده و تونل نیایش را احداث کردیم.

البته پروژه های دیگری در شهرداری تهران در سالی که گذشت افتتاح شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها