امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70918
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره،‌ «أحمد محمد على» سخنگوی ارتش مصر خبر داد که در هفته گذشته هیئتی نظامی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره،‌ «أحمد محمد على» سخنگوی ارتش مصر خبر داد که در هفته گذشته هیئتی نظامی از این کشور با مقامات نظامی اسرائیلی درباره مسائل فی ما بین مذاکره کند.

محور گفت‌وگوهای دو طرف در این دیدار بنابر ادعای ارتش مصر بحث درباره همکاری‌های امنیتی دو جانبه براساس توافق صلح میان قاهره و تل آویو و هماهنگی درباره تامین امنیت مناطق مرزی بوده است.

سخنگوی ارتش مصر در صفحه فیس بوک خود در این باره نوشته که دیدار میان هیئت‌های نظامی و امنیتی مصری-اسرائیلی از سال 1982 به شکل دوره‌ای(سالی سه بار) برگزار می‌شده است که یکی در قاهره و یکی در تل آویو و آخرین دیدار در هر سال در رم برگزار می‌شده که این دیدارها درباره نحوه اجرای توافق دو جانبه بوده است. 

سخنگوی ارتش مصر تصریح کرد که در دیدار اخیر که در هفته گذشته برگزار شده است، طرف مصری با همتای اسرائیلی درباره همکاری‌های نظامی صحبتی نکردند و تنها درباره سازوکارهای همکاری و هماهنگی میان دو طرف و راه‌های ارتباطی با یکدیگر بحث کردند.

ارتش مصر در شرایطی به برگزاری این دیدار اذعان کرد که در هفته گذشته همزمان با درگیری رژیم صهیونیستی با گروه‌های مقاومت فلسطینی در غزه این خبر منتشر شد ولی مقامات قاهره هیچ واکنشی به آن نشان نداده بودند.

همزمان روزنامه هارتص اسرائیل هم خبر داد که سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در حال فشار وارد کردن به کاخ سفید است تا دولت آمریکا بالگردهای آپاچی را به مصر تحویل دهد تا قاهره بتواند از این بالگردها برای سرکوب گروهک‌های تندرو در مرزهای شمالی‌اش استفاده کند.

آمریکا پس از سذنگونی دولت محمد مرسی توسط نظامیان در مصر همکاری‌های تسلیحاتی با ارتش مصر را به تعلیق درآورده و از تحویل تسلیحات خریداری شده توسط دولت قاهره به نظامیان حاکم خودداری می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار