امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70919
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه روسیا الیوم، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس روز یکشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه روسیا الیوم، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس روز یکشنبه در کنفرانس خبری گفت که امروز شبه جزیره کریمه به بخشی از روسیه تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت که کسی از وی نخواسته که همه‌پرسی درباره جدایی کریمه را برسمیت بشناسد یا خیر.

لوکاشنکو گفت: این ممکن است که پیوست کریمه به روسیه را برسمیت بشناسیم یا خیر، اما این موضوع هیچ چیزی را تغییر نخواهد داد.

رئیس جمهور بلاروس مقامات اوکراینی را مسئول اوضاع پیش آمده در جزیره کریمه دانست و گفت: مقامات اوکراینی که در پی اعتراضات اخیر به قدرت رسیدند باعث ایجاد وضعیتی شدند که سبب شد تا ساکنان جزیره کریمه پیوستن به روسیه را انتخاب کنند.

وی گفت: مقامات اوکراینی خطاهای زیادی را مرتکب شدند و خطای اصلی آنها در این بود که بر شهروندان اوکراینی که به زبان روسی صحبت می‌کردند فشار وارد آوردند.

لوکاشنکو گفت: بلاروس روابط خود با اوکراین را بعد از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور بنا خواهد کرد و با هر کس که ملت اوکراین وی را تایید کند ارتباط برقرار می‌کنیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها