امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70934
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جدیدترین تحولات اوکراین در ادامه می‌آید. نگهبانان مرزی اوکراین خروجی‌های کریمه را مسدود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جدیدترین تحولات اوکراین در ادامه می‌آید.
نگهبانان مرزی اوکراین خروجی‌های کریمه را مسدود کردند

ریانووستی گزارش داد که بر اساس این خبر حتی شهروندان اوکراینی که در کریمه مستقر بودند و خواستار خروج از منطقه پس از جدایی از اوکراین بودند با مرزهای بسته مواجه بودند.

مقامات کریمه اعلام کردند که اوکراین با این اقدام قصد دارد به ایجاد تنش در مناطق مرزی پرداخته و کریمه را متهم کند که اجازه خروج به مردم از این منطقه را نمی‌دهد.

مردم کریمه روز یکشنبه در همه‌پرسی رای به جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه دادند و پوتین نیز روز جمعه پیوستن این شبه‌جزیره به روسیه را امضا کرد.

عدم تمایل خروج نظامیان اوکراینی از کریمه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که کمتر از 2 هزار نفر از 18 هزار نظامی اوکراینی که در کریمه مستقر بودند تمایل به خروج از کریمه را دارند.

تمامی 147 واحد نظامی کریمه پرچم‌های روسیه را به جای پرچم‌های اوکراین بر فراز پایگاه‌های خود برافراشته‌اند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که از مجموع 67 کشتی جنگی اوکراین در کریمه 54 کشتی پرچم‌های روسیه را بر فراز کشتی خود برافراشته و 8 ناو جنگی و یک زیردریایی نیز پیوستن به نیروی نظامی روسیه را انتخاب کرده‌اند.

تنها زیردریایی اوکراین به نیروی دریایی روسیه پیوست

«زاپوریژیا» تنها زیردریایی اوکراین است. این زیردریایی در سال 1970 راه‌اندازی شد و به نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه که پیشتر 3 زیردریایی داشت خواهد پیوست.

«آناتولی واروچکین» فرمانده ناوگان زیردریایی‌های نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه به ریانووستی گفت که نیمی از خدمه این زیردریایی از جمله کاپیتان آن از خدمت در ناوگان نیروی دریایی روسیه امتناع کرده و زیردریایی را ترک کردند.

وی افزود که این زیردریایی در شرایط فنی نابسامانی به سر می‌برد و به خلیج یوژنایا که پایگاه نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه است منتقل می‌شود.

پوتین دستور تغییر ساختار ادارات و نهادهای دولتی کریمه را صادر کرد

رئیس جمهور روسیه، برای تحکیم روند الحاق شبه جزیره کریمه به آن کشور، دستور داده است که تا 29 ماه مارس ساختار تمام ادارات و سازمان های دولتی کریمه بر اساس تشکیلات فدرال روسیه برنامه ریزی شوند. در همین حال ولادیمیر چیزوف، سفیر روسیه در اتحادیه اروپا به بی بی سی گفت که از "بازپیوست" کریمه، استقبال می کند. آقای چیزوف این ادعا را که الحاق کریمه از قبل طرح ریخته شده بود، رد کرد و گفت که الحاق کریمه به وصله ناجوری پایان داد که شصت سال بر دامان اوکراین بود. دیروز، 22 مارس (2 فروردین) نیروهای روسیه با خودروهای زرهی وارد پایگاه هوایی بلبک در مجاورت بندر سواستوپول کریمه شدند و کنترل کامل این پایگاه را به دست گرفتند. سفیر روسیه در اتحادیه اروپا گفت که نیروهای اوکراینی می توانستند به ارتش روسیه بپیوندند، استعفا بدهند و یا با همان اونیفورم های نظامی خود به اوکراین بازگردند. ولادیمیر چیزوف سپس به غرب هشدار داد که اگر کمک های نظامی به اوکراین ارسال کند "اشتباه سهمگینی" مرتکب می شود. سفیر روسیه همچنین گفت که کشورش دولت جدید اوکراین را به رسمیت نمی شناسد و امیدوار است که حقوق اقلیت روس در آن کشور رعایت شود. او افزود: ما می خواهیم منافع کسانی که در شرق اوکراین زندگی می کنند، روس تبارها، روس زبان ها و تمام جمعیت شرق اوکراین از طرف حاکمیت کنونی اوکراین رعایت شود. آقای چیزوف گفت که روسیه به هیچ وجه قصد اعزام نیرو به دیگر نقاط اوکراین یا اروپا را ندارد.

اوکراین: خطر جنگ با روسیه رو به افزایش است

وزیرخارجه اوکراین هشدار داد که خطر جنگ با روسیه رو به افزایش است.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها