امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70938
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی،‌ طی یک همه پرسی غیر رسمی بیش از ۸۹ درصد از ساکنان منطقه «ونتو» خواستار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی،‌ طی یک همه پرسی غیر رسمی بیش از ۸۹ درصد از ساکنان منطقه «ونتو» خواستار استقلال از ایتالیا شدند.

مردم ونتو به دنبال بازیابی شکوه روزهای گذشته خود با ایجاد کشور مستقل هستند.

بیش از دو میلیون نفر از ساکنان منطقه ونتو در این همه پرسی با نام «رفراندوم استقلال ونتو» مشارکت کردند. این همه پرسی از روز یکشنبه تا جمعه به طول انجامید.

این همه‌پرسی که به صورت آنلاین برگزار شد توسط احزاب مستقل منطقه‌ای که هیچ قدرت قانونی ندارند انجام شد. البته این احزاب به دنبال جمع‌آوری حمایت‌ها برای انجام همه‌پرسی رسمی هستند.

همه‌پرسی همچنین از ساکنان ونتو پرسیده است که آیا خواستار آن هستند که بخشی از اتحادیه اروپا و ناتو باشند که 55 درصد از رای‌دهندگان خواستار آن شدند که ونتو بخشی از اتحادیه اروپا باقی بماند و 51 درصد نیز خواستار آن شدند که ونتو در منطقه یورو باقی بماند و بیش از 64.5 درصد خواستند که این کشور در صورت استقلال بخشی از ناتو باقی بماند.

نتایج این نظرسنجی روز جمعه و در شهر ترویسو که صدها طرفدار استقلال ونتو در آن تجمع کرده بودند اعلام شد و تجمع‌کنندگان پرچم‌های قدیمی جمهوری ونتیان را تکان می‌دادند.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار