امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70939
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مهمترین تحولات سیاسی و میدانی سوریه در 24 ساعت گذشته را می‌توان رهاورد آزادی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مهمترین تحولات سیاسی و میدانی سوریه در 24 ساعت گذشته را می‌توان رهاورد آزادی و دموکراسی غرب برای سوریه در 3 سال گذشته، اثبات دیگر باره اقتدار و توانمندی ارتش سوریه در میدان، صلیب کشیدن شهروند سوری توسط «داعش» در رقه، فیلم هلاکت 175 تروریست «النصره» در کمین ارتش سوریه در عدرا، تایید سرنگونی جنگنده سوری توسط ترکیه و  آغاز نشست اتحادیه عرب در سایه اختلاف بر سر واگذاری کرسی سوریه به مخالفان خواند.

تحولات میدانی

آیا آزادسازی «یبرود» انفجار اوضاع در لبنان را درپی دارد

یکی از مهمترین بازتاب‌های آزادسازی «یبرود» تشدید اوضاع امنیتی در لبنان به ویژه شهرک مرزی «عرسال» است که ممکن است، تروریست‌های تکفیری فراری از یبرود به آن، موجب انفجار اوضاع در این شهر و دیگر مناطق لبنان شوند.

رهاورد آزادی و دموکراسی غرب برای سوریه در 3 سال گذشته+فیلم

غرب و رژیم‌های مرتجع عرب با ادعای برقراری آزادی و دموکراسی در سوریه بحرانی را 3 سال پیش در این کشور رقم زدند که کسی نیست از رهاوردها و نتایج آن بی‌خبر باشد.

اثبات دیگر باره اقتدار و توانمندی ارتش سوریه در میدان

موفقیت‌های اخیر ارتش سوریه، در عین اینکه قدرت و اقتدار نیروهای مسلح سوریه را ثابت کرد، نشان داد که این ارتش با وجود 3 سال مبارزه مستمر همچنان از این آمادگی و توانایی برخوردار است که در هر نبردی پیروز میدان باشد.

آزادسازی یبرود‌ -‌ قلعه الحصن؛ خروج مرزهای لبنان از معادله میدانی سوریه

آزادسازی شهر یبرود‌ و قلعه الحصن از سوی ارتش سوریه به معنای خروج مرزهای لبنان از معادله میدانی سوریه و از بین رفتن انبارها و ذخایر تسلیحاتی گروه‌های مسلح در جنوب و مرکز سوریه است.

عدم تحقق اهداف تروریست‌ها در ریف لاذقیه/ حمایت ترکیه از گروه‌های مسلح+نقشه

درگیری در نقطه نظامی «خربه سولاس» و نقطه استراتژیک «45» و منطقه «بیت حلیبیه» در حالی میان گروه‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه با ارتش سوریه ادامه دارد که این گروه‌ها تاکنون موفق به تحقق هیچ یک از اهداف خود نشده‌اند.

صلیب کشیدن شهروند سوری توسط «داعش» در رقه+فیلم

گروه تروریستی داعش در جدیدترین جنایت خود یک شهروند سوری را در یکی از میدان‌های رقه و در ملاء عام به صلیب کشید.

فیلم هلاکت 175 تروریست «النصره» در کمین ارتش سوریه در عدرا

بیش از 175 تروریست در کمین ارتش سوریه در شهر «عدرا» به هلاکت رسیدند. این تروریست‌ها از مرزهای اردن وارد خاک سوریه شده بودند و تلاش داشتند، وارد منطقه غوطه شرقی ریف دمشق شوند.

سقوط جنگنده سوریه در نزدیکی مرز ترکیه/ ان‌تی‌وی: ارتش ترکیه هواپیما را سرنگون کرد+فیلم

پایگاه خبری العهد لبنان نیز خبر داد که جنگنده سوریه بر فراز منطقه «کسب» در شمال لاذقیه و پس از برخورد دو موشکی که از ترکیه به سوی آن شلیک شده بود، سرنگون شده است.

سوریه: ترکیه تجاوز نظامی بی‌سابقه و غیر قابل توجیهی را علیه سوریه آغاز کرده است

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» به نقل از منبعی در وزارت امور خارجه سوریه نوشت که دولت ترکیه تجاوز نظامی بی سابقه و غیر قابل توجیهی را علیه حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه طی روزهای جمعه و شنبه گذشته مرتکب شد.

تحولات سیاسی

آغاز نشست اتحادیه عرب در سایه اختلاف بر سر واگذاری کرسی سوریه به مخالفان

نشست مقدماتی اتحادیه عرب در کویت در حالی آغاز شد که اختلاف‌ها بر سر واگذاری کرسی سوریه به مخالفان شکافی را بین اعضاء به وجود آورده است.

اردوغان سرنگونی جنگنده سوری توسط ترکیه را تایید کرد

نخست وزیر ترکیه سرنگون شدن یک جنگنده سوری توسط ترکیه را تایید کرد از سوی دیگر دمشق اعلام کرد که ترکیه یکی از جنگنده‌های سوری را در منطقه مرزی سرنگون کرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار