امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70949
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم السابع، وزیران خارجه عرب نشست خود برای تدوین برنامه کاری و پیش نویس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم السابع، وزیران خارجه عرب نشست خود برای تدوین برنامه کاری و پیش نویس مصوبات بیست و پنجمین اجلاس عادی سران عرب را به پایان بردند. در این نشست پیش نویس مصوبات اجلاس سران تصویب و از پرداخته شدن به موضوعات مورد اختلاف بین این کشورها پرهیز شد.

هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق گفت: در نشست مسئله فراخوانی سفرای سه کشور امارات، عربستان و بحرین از قطر مطرح نشد و فضا بسیار مثبت بود.

سه کشور یاد شده اخیرا در اعتراض به سیاست خارجی قطر سفرای خود را از این کشور فراخواندند و بحران در روابط آنها همچنان ادامه دارد. اختلاف اصلی امارات، عربستان و بحرین با قطر درباره تداوم حمایت این کشور از گروه اخوان المسلمین است.

بحران در روابط بین این کشورها بر اجلاس سران عرب که قرار است روز سه شنبه کار خود را درکویت آغاز کند، سایه افکنده است.

رمطان العمامره وزیر خارجه الجزایر گفت: همه مسائل در این نشست مورد بحث و بررسی قرار نگرفت و به برخی از آنها در حاشیه پرداخته شد.

درهمین حال، فاضل جواد معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور سیاسی گفت که جلسه ویژه ای در جریان اجلاس سران به موضوعات مورد اختلاف بین اعضا اختصاص خواهد یافت.

صلاح الدین مزوار وزیر خارجه مغرب نیز گفت: در نشست وزیران خارجه عرب به راههای مبارزه با تروریسم پرداخته شد اما به موضوع احتمال قراردادن نام گروه اخوان المسلمین در فهرست سازمان های تروریستی پرداخته نشد.

وزیر خارجه عراق گفت که همه پیش نویس مصوبات اجلاس سران با اجماع تایید شد و پیش نویس مصوبه درباره وضعیت سوریه از شورای امنیت می خواهد که مسئولیت خود را بعد از شکست اجلاس ژنو بین نظام سوریه و مخالفان، برعهده بگیرد.

یکی دیگر از پیش نویس ها درباره اختصاص ماهیانه یکصد میلیون دلار به تشکیلات خودگردان فلسطین است. وزیران خارجه عرب همچنین مشروعیت دادگاه عربی حقوق بشر را که مرکز آن در بحرین است، تصویب کردند. آنها همچنین تصویب کردند که اجلاس بعدی سران عرب در قاهره باشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها