امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70954
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مسعود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مسعود سلطانی‌فر در بازدید از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و راهنمای مسافران نوروزی در مبادی ورودی شهر کرمانشاه و محوطه تاریخی طاق‌بستان با حضور رئیس سازمان هلال‌احمر کشور و استاندار کرمانشاه، اظهار داشت: 32 هزار اثر ثبت شده ملی در ایران وجود دارد.

وی ادامه داد: کشورمان از آثار باستانی زیاد و نفیسی برخوردار است و ما نیز در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به‌دنبال تقویت و ساماندهی هر چه بیشتر و بهتر آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به شناسایی یک میلیون اثر تاریخی در کشور، تصریح کرد: علاوه بر 16 اثر ثبت شده جهانی که در ایران وجود دارد، 47 اثر دیگر نیز در نوبت یونسکو برای جهانی شدن قرار دارد.

سلطانی‌فر عملکرد مراکز راهنمایی مسافران نوروزی و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی را مطلوب ارزیابی کرد.

این مسئول، استان کرمانشاه را دارای جاذبه‌های گردشگری گران‌بها دانست و افزود: این استان در کشور از لحاظ پتانسیل‌های گردشگری دارای جایگاه خاصی است و از نظر جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری یکی از استان‌های پرجاذبه محسوب می‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استان کرمانشاه در آینده به لحاظ فراوانی جاذبه‌ها و پتانسیل‌های گردشگری، پذیرای حجم زیادی از گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود که امیدواریم در آینده تعداد بیشتری اثر شناسایی و ثبت شود.

انتهای پیام/2700/ل
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها