امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 70975
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۳۶
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، انجمن حقوق بشر بحرین در بیانیه خود آورده است: یادداشت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، انجمن حقوق بشر بحرین در بیانیه خود آورده است: یادداشت تفاهمی که اخیرا بین وزارتخانه های کشور بحرین و پاکستان به امضا رسید، می تواند باعث افزایش نقض حقوق بشر شود.

این بیانیه افزود: منابع رسانه ای از 10 هزار پاکستانی سخن می گویند که برای کار در دستگاههای امنیتی بحرین به خدمت گرفته می شوند.

این انجمن از دولت پاکستان خواست تا زوایای پنهان همکاری امنیتی خود با بحرین را فاش کند.

براساس این بیانیه، روابط امنیتی پاکستان و بحرین قدیمی است و بعد از وقوع اعتراضات مسالمت آمیز مردمی در فوریه سال 2011 میلادی تقویت شده است زیرا مسئولان بحرینی سیاست آشکار تبعیض طائفه ای را در به خدمت گیری افراد در دستگاههای نظامی و امنیتی دنبال می کنند و از این امر برای اعطای تابعیت سیاسی به خارجی ها و تکیه به عناصر خارجی برای سرکوب جنبش مردمی بهره می گیرند.

در این بیانیه آمده است: پاکستانی ها متهم به شکنجه و قتل تعدادی از شهروندان از جمله زکریا العشیری یک خبرنگار و وبلاگ نویس هستند که زیر شکنجه جان سپرد و پنج عنصر پاکستانی از اتهام دست داشتن در قتل او تبرئه شدند. آنها همچنین متهم به قتل صلاح عباس شهروند بحرینی هستند که دستگاه قضایی بحرین یک تبعه پاکستانی را از قتل وی تبرئه کرد و این امر بدان معناست که مسئولان بحرینی به این قاتلان برای فرار از مجازات مصونیت می دهند.

این بیانیه افزود: دولت بحرین به سرعت در مسیر امضای توافقنامه های امنیتی حرکت می کند و از جمله اخیرا توافقنامه امنیتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را امضا کرد زیرا از این توافقنامه ها برای طرح های امنیتی خود به منظور مقابله با خواسته های مشروع بحرینی ها استفاده می کند.

این بیانیه به گزارش حقیقت یاب انتصابی دولت بحرین اشاره کرد که در آن به دست داشتن عناصر امنیتی پاکستانی در نقض حقوق بشر اعم از شکنجه یا قتل افراد خارج از قانون اشاره شده است.

شاه بحرین در جریان سفر اخیرش به اسلام آباد، چند توافقنامه امنیتی با مسئولان پاکستانی به امضا رساند.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز مردمی برای دستیابی به آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب است که با سرکوبگری شدید رژیم بحرین با همدستی رژیم سعودی و سایر نیروهای خارجی مواجه شده است.

تاکنون بیش از 155 نفر در جریان اعتراضات شهید و صدها نفر دیگر زخمی شده یا شکنجه شده و به زندان افتاده اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها