امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71006
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره راهکارهای ...

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره راهکارهای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری پیرامون بحث فرهنگی گفت: مسائل فرهنگی و ماهیت آنها به گونه‌ای است که نمی‌توان به صورت دستوری،بخشنامه‌ای، تکلیفی و با ارائه یک سری قوانین خاص آنها را حل کرد.

وی افزود: اینکه ما بگوییم یک تحول فرهنگی باید ایجاد شود نشان از نقش مهم فرهنگ در حل مشکلات کشور دارد چراکه حتی در حوزه اقتصاد نیز بر طبق گفته مقام معظم رهبری حل مشکلات اقتصادی در گرو تحولات فرهنگی است.

نماینده مردم مشهد در مجلس ادامه داد: جنس تحولات فرهنگی تکلیفی نیست و ممکن است زمان زیاد و برنامه‌های متنوعی برای این کار لازم باشد.

پژمان‌فر گفت: نکته بعدی در این رابطه این است که در تحولات فرهنگی باید به زمان مورد نیاز توجه کنیم. ما احتیاج به کار مستمر داریم و به راحتی نمی‌توانیم به اهداف مورد‌ نظر خود برسیم.

وی افزود: تمام دستگاه‌هایی که موثر در فعالیت‌های فرهنگی هستند چه آنها که مانند مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی قانونگذار هستند و یا آنها که نظارتی هستند باید با تمام دستگاه‌های اجرایی پای این کار بیایند تا چنین تحولی به وجود آید.

نماینده مردم مشهد در مجلس ادامه داد: نکته دیگر استفاده از فعالیت‌های مردمی و ظرفیت‌های آنان در حوزه فرهنگ است همانگونه که ما در دفاع مقدس توانستیم با استفاده از ظرفیت مردم مشکلات را پشت سر بگذاریم.

حجت‌الاسلام پژمان‌فر با بیان اینکه ما باید تمام لایه‌های مردم و اجتماع را درگیر این مسئله کنیم افزود: این کار اتکاء به ظرفیت درونی است چرا که در مسائل فرهنگی به هیچ عنوان نمی‌توان به ظرفیت‌های بیرون اتکا کرد و باید حل مسائل را در داخل و با ظرفیت‌های مردمی دنبال کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها