امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71051
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد رکنی اظهار داشت: 54 موزه در سطح استان خراسان رضوی فعال است که این تعداد موزه در تعطیلات نوروز پذیرای مسافران نوروزی و زائران امام هشتم (ع) در خراسان رضوی است.

وی گفت: از این تعداد موزه، 25 موزه زیر پوشش اداره‌کل میراث فرهنگی خراسان رضوی قرار دارد، 12 موزه در اختیار بخش خصوصی است و سایر موزه‌ها زیر نظر دستگاه‌ها و ادارات مختلف اداره می‌شوند.

به گفته رکنی استان خراسان رضوی یکی از مهم‌ترین استان‌های گردشگرپذیر در کشور بوده که در تعطیلات نوروز میزبان میلیون‌ها مسافر و گردشگر از سراسر ایران و اقصی‌نقاط جهان است.

وی همچنین از آمادگی کامل مجموعه موزه‌ها و اماکن فرهنگی و تاریخی استان خراسان رضوی برای پذیرایی از مسافران نوروزی و بازدید‌کنندگان خبر داد.

در همین رابطه علی سوزنچی معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی نیز با اشاره به علاقه‌مندی زائران امام هشتم (ع) برای بازدید از موزه آستان قدس رضوی از بازدید روزانه بین 10 تا 13 هزار نفر از موزه آستان قدس رضوی خبر داد.

وی گفت: این موزه با دارای بودن 17 گنجینه مهم از جمله گنجینه فرش، تمبر، سکه، هدایای مقام معظم رهبری، صدف، قرآن کریم و ... در تعطیلات نوروز از ساعت 8 تا 22 پذیرایی علاقه‌مندان است.
انتهای پیام/2202/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار