امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71070
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تحولات شبه جزیره کریمه و تنش‌های به وجود آمده میان غرب و روسیه همچنان درصدر اخبار رسانه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تحولات شبه جزیره کریمه و تنش‌های به وجود آمده میان غرب و روسیه همچنان درصدر اخبار رسانه‌های بین‌المللی قرار دارد.

نگرانی کری از تاثیر رویدادهای کریمه بر همکاری روسیه و آمریکا در سوریه

«جان کری» وزیر امور خارجه خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که اوضاع در کریمه بر همکاری میان آمریکا و روسیه درباره تسلیحات شیمیایی سوریه تاثیری نگذارد.

برق بخش‌هایی از شبه‌جزیره کریمه قطع شد

روز گذشته برق بخش‌هایی از شبه جزیره کریمه قطع شد. روسیه اوکراین را مقصر این رویداد می‌داند اما کیف اعلام کرده که عملیات تعمیر خطوط انتقال برق باعث قطع برق در مناطقی از شبه جزیره کریمه شده است.

مردم کریمه استفاده از واحد پول روسیه را آغاز کردند

مردم کریمه از امروز استفاده از «روبل» واحد پول روسیه را آعاز کردند. البته مقامات محلی اعلام کرده‌اند که روند جایگزینی روبل به جای واحد پول اوکراین به تدریج انجام می‌شود و ساکنان این شبه‌جزیره می‌توانند از هر دو واحد پولی استفاده کنند.

بیش از 2500 ساکن کریمه گذرنامه روسی دریافت کردند

بر اساس گزارش‌ها بیش از 2500 شهروند ساکن کریمه گذرنامه روسی دریافت کرده‌اند و در شهر «سیمفروپل» صف‌های طویلی برای دریافت مدارک روسی تشکیل شده است. البته به اوکراینی‌ها اجازه اقامت در کریمه داده شده اما باید مجوز اقامت دریافت کنند.

تغییر سیم‌کارت‌های کریمه به شماره‌های روسی آغاز می‌شود

از این هفته مردم کریمه سیم‌کارت‌های خود را به شماره‌های روسی تغییر خواهند داد.

تمام پایگاه‌های نظامی اوکراین در کریمه تحت کنترل روسیه در آمد

مقامات کریمه اعلام کردند که تمامی تاسیسات و پایگاه‌های نظامی اوکراین هم اکنون تحت سیطره روسیه قرار داشته و تمامی نیروهای اوکراینی کریمه را ترک کرده‌اند. همچنین قرار است عصر امروز جشن و راه‌پیمایی بزرگی در مرکز کریمه برگزار شود.

اوکراین دستور عقب‌نشینی نیروهایش از کریمه را صادر کرد

«الکساندر تورچینوف» رئیس‌جمهور موقت اوکراین اعلام کرد که دستور عقب‌نشینی نیروهای مسلح از کریمه را صادر کرده است. رئیس‌جمهور موقت اوکراین تصریح کرد که این تصمیم به واسطه این گرفته شده است که روسیه برای کارکنان نظامی و خانواده‌های آنها تهدید به حساب می‌آید و جان آنها در خطر است.

نیروهای روس پایگاه دریایی اوکراین را در فئودوسیا کریمه تحت کنترل خود درآوردند

مقامات اوکراینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند نیروهای روس امروز دوشنبه کنترل یک پایگاه دریایی این کشور را در فئودوسیا در شبه جزیره کریمه در اختیار گرفته‌اند. یکی از سربازان این پایگاه به رویترز گفت در این حمله تیراندازی‌هایی صورت گرفته و پایگاه اکنون کاملا تحت کنترل نیروهای روس در آمده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها