امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71079
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از شبکه تلویزیونی تاجیکستان «امامعلی رحمان» رئیس جمهور این کشور با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از شبکه تلویزیونی تاجیکستان «امامعلی رحمان» رئیس جمهور این کشور با ارائه پیام تبریکی به مراسمی که به مناسبت نوروز در مرکز ناحیه «دنغره» (یکصد کیلومتری جنوب تاجیکستان) برگزار شده، گفت که نوروز جشن وحدت، برابری، صلح و دوستی، همزمان آغاز بیداری طبیعت، بازتاب پیوند انسان با محیط  زیست است.

بر اساس این گزارش، رحمان در این مراسم که با حضور مقامات دولت، اعضای مجلس و جمع چند هزارنفری مهمانان و ساکنان این منطقه برگزار شد تصریح کرد که نوروز جشنی برای تحکیم روابط بین اقوام و ملت‌‌ها است و آئینی بمناسبت پایان فصل سرما و استقبال از گرمی و احیای طبیعت است.

وی با اشاره به این که جشن نوروز از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان جشنی جهانی اعلام شده است اظهار داشت که کسب مقام جهانی برای نوروز بازتاب آرمان چند هزارساله مردمان حوزه فرهنگ نوروز است.

به گفته رحمان، نوروز در دل انسان‌ها، احساس زیبایی‌پرستی، وطن‌دوستی، احترام  خاک و آب میهن را  می‌پرواند و  پیوند مردم را با طبیعت افزایش می‌دهد.

رئیس جمهور تاجیکستان، آشتی با یکدیگر، تقویت روابط دوستانه، رفاقت، عیادت بیماران و سالمندان، کمک به نیازمندان، کاشت نهال و اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی‌ را از جمله سنت‌ها و تعامل مردم تاجیک در روزهای جشن نوروز دانست.

جشن نوروز در مرکز ناحیه دنغره (یکصد کیلومتری جنوب تاجیکستان) بخشی از برنامه رسمی دولت تاجیکستان است که در چارچوب گرامی‌داشت از نوروز  و آغاز سال نو سنتی تاجیک‌ها در این کشور به اجرا می‌رسد.

در ادامه تصاویری برگزاری جشن نوروز را در تاجیکستان ببینید:

 

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها