امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71082
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با  رادکف رییس آژانس فدرال جهانگردی روسیه دیدار و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با  رادکف رییس آژانس فدرال جهانگردی روسیه دیدار و پیرامون راهکارهای گسترش همکاری های فیمابین در حوزه گردشگری تبادل نظر نمود.  

طی این ملاقات که روز دوشنبه چهارم فروردین1393 انجام شد، سنایی برگزاری موفق نمایشگاه اینتورمارکت مسکو را به طرف روس تبریک گفت و همکاری ایران و روسیه در چارچوب دیپلماسی گردشگری را  اولویت مطلوب دو کشور خواند. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های عظیم دو کشور، بر لزوم فراهم ساختن زمینه لازم برای مشارکت فعال تر بخش خصوصی بویژه در حوزه گردشگری فرهنگی، تاریخی و گردشگری سلامت تاکید نمود. 

رییس آژانس فدرال جهانگردی روسیه نیز  از مزیت های فرهنگی و تاریخی بعنوان بستر مناسبی برای گسترش فعالیت های مشترک فیمابین دو کشور یاد نمود و علاقه مندی همه جانبه آژانس گردشگری روسیه برای توسعه همکاری ها و ترغیب جهانگردان در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

طرفین همچنین اذعان نمودند که سطح مبادلات جهانگردی، نیازمند آن است که همپای روابط عالی دو کشور در سطوح سیاسی و فرهنگی ارتقاء یابد و در این راستا توافق نمودند کارگروه ویژه گردشگری بین سازمان های ذیربط دو کشور فعال شود. همچنین  در زمینه سیاست های حمایتی و تسهیل قوانین و مقررات  مربوط به فعالیت بخش خصوصی، مقرر گردید برنامه همکاری در بخش گردشگری بر اساس دیدگاه ها و نظرات سازمان های تخصصی دو کشور نهایی شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار