امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71084
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الفجر الجزایر، برنارد اسکارسینی در کتاب منتشر شده خود در روزهای اخیر، شک و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الفجر الجزایر، برنارد اسکارسینی در کتاب منتشر شده خود در روزهای اخیر، شک و تردیدها درباره حمایت مالی عربستان و قطر از شبکه های تروریستی فعال در الجزایر، سوریه و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه را تایید کرد.

به گفته اسکارسینی، حامی اصلی گروههای مسلحی که وفاداری خود را به شبکه القاعده اعلام کرده اند، شاهزاده بندر بن سلطان رئیس دستگاه امنیتی و دبیرکل شورای امنیت ملی عربستان است که در پس پرده حمایت مالی از گروههای به اصطلاح جهادی در افغانستان، سوریه، لبنان، مصر و شمال آفریقا بوده است.

اسکارسینی که سمت خود را یکسال و نیم پیش سمت خود را ترک کرد، گفت که کشور قطر به عنوان شریک اقتصادی و سیاسی بزرگ فرانسه مجدانه به حمایت مالی از تجهیز تسلیحاتی گروههای اسلامی فعال در شمال آفریقا اهتمام می ورزد و دوحه درپوشش سازمان های غیردولتی کار حمایت لجستیکی از این گروهها و آموزش اعضای آن را انجام می دهد.

وی گفت: همگان از 20 سال پیش واقعیت حمایت مالی بانک های سعودی و کویتی و مصری از گروههای اسلامگرا در مصر و الجزایر را می دانند.

اسکارسینی گفت: سازمان اطلاعات فرانسه از کسانی که با دولت سوریه می جنگند، آگاهی دارد و آنها اتباع تندروی مغرب، لیبی، عراق، مصر، افغانستان، پاکستان، داغستان و صدها فرانسوی هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها