امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71087
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 19
حسین رویوvان کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره احکام صادر شده توسط دادگاه ...

حسین رویوvان کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره احکام صادر شده توسط دادگاه قاهره درباره اعدام 529 نفر از اعضای اخوان المسلمین به اتهام اقدام به خشونت، گفت: معادله‌ای که نظامی‌ها در مصر تنظیم کرده‌اند معادله ای برد-باخت است به این معنی که یا خودشان باید در قدرت باشند یا اخوان.

رویوران با اشاره به اینکه ارتش در مصر به دنبال حذف اخوان المسلمین از عرصه سیاسی است، تصریح کرد که نظامیان براین باورند که اگر اخوان آزاد باشد انتخابات بعدی در مصر را مانند انتخابات‌های پیشین خواهد بُرد و اگر اخوان به قدرت بازگردد از نظامیان انتقام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه سیاست‌های نظامیان در مصر باعث افزایش تنش در این کشور خواهد شد همانگونه که همچنان این تنش ادامه دارد، تاکید کرد که نظامیان در شرایط فعلی قدرت اجرای اعدام 529 نفر از اعضای اخوان المسلمین از جمله محمد البدیع، رهبر اخوان و سعد الکتاتنی، رئیس مجلس سابق مصر را ندارد.

این کارشناس با اشاره به اینکه شرایط جاری مصر با شرایط دهه 60 میلادی فرق دارد، اظهار داشت: جمال عبدالناصر رهبر مصر در دهه 60 میلادی بسیاری از رهبران اخوان السملمین از جمله سید قطب را اعدام کرد ولی حالا شرایط طور دیگری است و ما شاهدیم از روزی که کودتا در مصر شد مردم در خیابان‌ها هستند که این نشان از پایگاه اجتماعی اخوان است.

وی در پایان درباره اینکه آیا این حکم توسط مفتی مصر به امضا خواهد رسید یا خیر، گفت: هرچند اخوان المسلمین با سران الازهر از جمله مفتی الازهر رابطه مثبتی ندارد ولی بعید است که چنین احکامی توسط الازهر تایید شود و احتمالاً احکام مذکور به حبس ابد تبدیل می‌شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار