امروز : دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 26
۰۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71110
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، آمریکا از صدور حکم اعدام برای 529 عضو اخوان المسلمین در مصر ابراز نگرانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، آمریکا از صدور حکم اعدام برای 529 عضو اخوان المسلمین در مصر ابراز نگرانی عمیق کرد.
دستگاه قضایی مصر امروز دوشنبه ۵۲۹ نفر از اعضای اخوان المسلمین این کشور را به اتهام اقدام به خشونت به اعدام محکوم کرده است.
بر اساس این گزارش 17 تن از اعضای اخوان المسلمین نیز تبرئه شده اند.
در میان 529 عضو اخوان المسلمین محکوم شده به اعدام محمد البدیع، رهبر اخوان و سعد الکتاتنی، رئیس مجلس سابق مصر نیز حضو دارند.
خبرنگار شبکه روسیا الیوم از قاهره گزارش داد که حکم اعدام این افراد برای تایید به مفتی مصر ارجاع داده شده است.
در همین رابطه حکم اعدام برای 397 نفر از محکومان به صورت غیابی صادر شده است.
دادگاه مصر روز شنبه اولین جلسه محاکمه 529 نفر از رهبران و اعضای گروه اخوان المسلمین به جرم قتل و حمله به نیروهای امنیتی را به روز دوشنبه موکول کرد.
شورای دادگاه جنایی المنیا در جنوب قاهره به ریاست سعید یوسف مقرر کرده بود که محاکمه 529 تن از رهبران و اعضای گروه اخوان المسلمین به جرم قتل یکی از نیروهای پلیس، برپایی آشوب و حمله به نیروهای امنیتی و حمل سلاح به جلسه امروز دوشنبه موکول شده بود.
این تاخیر پس از چند دقیقه از شروع جلسه که شامل 1211 تن از جمله شماری از رهبران برجسته اخوان المسلمین از جمله محمد بدیع رهبر سابق اخوان المسلمین صورت گرفت.
شورای دادگاه مقرر کرد محاکمه متهمان طی روزهای 22 تا 25 مارس ( 2 تا 5 فروردین) برگزار شود.
مقام های دولت موقت مصر در ماه دسامبر (آذر/دی) گذشته حزب اخوان المسلمین را به هماهنگی با گروه های شبه نظامی و تروریستی در اجرای حملات خشونت آمیز متهم کردند و آن را در فهرست گروه های تروریست قرار دادند.
اخوان المسلمین این اتهام مقام های مصری را بشدت رد می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها