امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71114
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، خالد بن احمد آل خلیفه وزیر امور خارجه بحرین در حاشیه برنامه های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، خالد بن احمد آل خلیفه وزیر امور خارجه بحرین در حاشیه برنامه های مرتبط با اجلاس سران عرب در کویت در گفت وگو با خبرنگاران بعید دانست که آشتی با دولت قطر خواه در سطح کشورهای شورای همکاری یا کشورهای عرب در اجلاس کویت صورت گیرد.

تنش در روابط قطر با عربستان و امارات و بحرین از زمان فراخوانی سفرای این سه کشور از دوحه شدت گرفت. امارات، عربستان و بحرین دولت قطر را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده‌اند که با واکنش شدید قطری‌ها مواجه شده است. اختلاف اساسی بین دوطرف بر سر حمایت از گروه اخوان المسلمین مصر و سیاست‌های یکجانبه قطر خارج از چارچوب شورای همکاری خلیج فارس است. عربستان و بحرین و امارات از حمایت قطر از گروه اخوان المسلمین ناراضی هستند و میانجیگری بین آنها برای حل این مسئله نیز تاکنون راه به جایی نبرده است.

سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان اخیرا تصریح کرد: تا زمانی که قطر به  عنوان مسبب این بحران سیاست خود را اصلاح نکند، نشانه هایی از گشایش در بحران با این کشور وجود نخواهد داشت.

در پی بروز اختلافات گسترده اخیر بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، دیدار مشترک برنامه‌ریزی شده رئیس جمهوری آمریکا با سران این شورا لغو شده است.

این اختلافات همچنین باعث شد که همه نشست‌های شورای همکاری خلیج فارس از دوحه به ریاض منتقل شود. وزیران خارجه شورای همکاری توافق کردند که هرگونه نشست ویژه شورای همکاری یا نهادهای اجرایی وابسته به آن را که قرار بود در دوحه برگزار شود، به دبیرخانه شورای همکاری منتقل کنند.

پیش از این روزنامه "القًبَس" چاپ کویت نیز نوشت که سه کشور عربستان، امارات و بحرین تلاش می کنند که قطر به هیچ اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس دعوت نشود.

القبس افزود: یکی از موارد تحریم قطر، منع پرواز هواپیماهای این کشور بر فراز خاک عربستان، امارت و بحرین خواهد بود که این امر خسارت زیادی به دوحه وارد خواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها