امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71136
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پاناروما الشرق الاوسط، داود اوغلو در سخنانی در شهر قونیه عزل چند ماه پیش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پاناروما الشرق الاوسط، داود اوغلو در سخنانی در شهر قونیه عزل چند ماه پیش محمد مرسی رئیس جمهوری مصر را کودتا و مسئولان کنونی مصر را کودتاچی توصیف کرد و اظهار داشت: تصمیم دادگاه مصر در ارتباط با اعدام 529 مصری "کاملا نشان می دهد که اوضاع مصر بعد از کودتا به کجا رسیده است و این تصمیم همنین بیانگر دشمنی دستگاه کودتاچی در مصر با دموکراسی و دوری گزیدن آنها از حقوق" اساسی است.

وی افزود: اگر در این کشور 529 نفر به اعدام محکوم شده اند، پس باید بپرسیم که حق شهدایی که جان خود را در میدان رابعه العدویه (محل اعتراض طرفداران اخوان) را از دست دادند، چه کسی خواهد گرفت؟ در واقع، این تضاد ما را به سمت تحول تاسف باری می برد.

بحران از آنجا شدت گرفت که ارتش مصر چند ماه پیش محمد مرسی رئیس جمهور وابسته به گروه اخوان را به زور برکنار و دولت خود را تعیین کرد و از آن زمان، طرفداران و اعضای اخوان و محمد مرسی با آمدن به خیابانها، خواهان بازگشت وی به قدرت به عنوان رئیس جمهور مشروع و قانونی مصر و مخالفت با کودتای صورت گرفته علیه وی هستند. در این اعتراضات خیابانی تاکنون صدها نفر کشته یا زخمی شده اند.

دادگاه مصر امروز 529 نفر از اعضای گروه اخوان المسلمین را به اعدام محکوم کرد که از جمله بارزترین آنها، محمد بدیع رهبر اخوان و سعد الکتاتنی رئیس سابق پارلمان هستند.

"ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و مخالفت با انقلاب" در مصر، مردم این کشور را به برگزاری تظاهرات در روز چهارشنبه در میدان های التحریر، رابعه العدویه و النهضه در مرکز، شرق و غرب قاهره پایتخت مصر دعوت کرد.

این ائتلاف، حامی محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر وابسته به گروه اخوان المسلمین است که هفته گذشته خواهان راه اندازی موج دوم انقلاب به مدت یازده روز متوالی از 19 مارس با شعار " مردم با ما هستند... رهایی با ماست" شد.

این ائتلاف امروز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: "روز چهارشنبه، باید روز انقلابی چشم گیری در دومین موج از انقلاب مردم مصر باشد. باید موجی از جمعیت به سوی میادین انقلاب در همه مناطق مصر بشتابند و شعار " رهایی با ماست " را سردهند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها