امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71161
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه پس از ملاقات با "جان کری" ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه پس از ملاقات با "جان کری" وزیر خارجه آمریکا و "آندری دشیتسا" کفیل وزارت امور خارجه اوکراین در حاشیه نشست امنیت هسته‌ای در لاهه اعلام کرد که مقامات جدید کی‌یف باید اصلاحات گسترده قانونی را با مشارکت همه مناطق این کشور آغاز کنند.

لاوروف تاکید کرد: ما بر این عقیده هستیم که لازم است تا اصلاحات گسترده قانونی با مشارکت همه مناطق اوکراین انجام شود. ما نمی‌توانیم چنین اقدامی از خارج بر اوکراین تحمیل کنیم، ولی ارزیابی ما از اوضاع در این کشور، ضرورت چنین اقدامی را نشان می‌دهد. من در دیدار با کفیل وزارت خارجه اوکراین بر این مسئله تاکید کردم. این اقدامی است که باید پارلمان اعلای اوکراین به آن مبادرت ورزد تا گفت‌وگوهای گسترده ملی برای حل و فصل مشکلات در این کشور امکان پذیر شود.

وزیر خارجه روسیه همچنین یادآور شد: در این دیدار ما بر این مسئله نیز تاکید کردیم که باید به نتیجه همه پرسی انجام شده در کریمه احترام گذاشته شود، ضمن اینکه باید اقدامات قاطعی برای ممانعت از بی قانونی‌ها و خشونت‌های ملی گرایان افراطی در حیات سیاسی اوکراین اتخاذ شود.

لاوروف یادآور شد که همه این مسائل در توافقنامه 21 فوریه که بین رهبران مخالفان و رئیس جمهوری یانوکوویچ و در حضور 3 تن از وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی امضاء شده، مورد تاکید قرار گرفته بود و این اصول نباید مشروط به مسائل دیگری شود. 

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین تاکید کرد که امضای هر نوع توافقنامه‌ای بین اوکراین و اتحادیه اروپا باید از سوی یک دولت قانونی  و جدیدی که بعد از برگزاری انتخابات دموکراتیک بر سر کار آید، منعقد شود، در غیر این صورت قابل قبول نخواهد بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها