امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71168
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 64
محمدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری ...

محمدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» گفت: اگر به سخنان رهبر انقلاب در چند سال گذشته توجه شود، می‌بینیم که ایشان همواره بر داشتن پیوست فرهنگی برای همه فعالیت‌ها در کشور تأکید داشتند.

وی ادامه داد: ایشان در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی داشتند، گفتند که هر فعالیت اقتصادی و اجتماعی در کشور بدون داشتن پیوست فرهنگی امکانپذیر نیست چون تحقق این فعالیت‌ها به انجام کار فرهنگی نیاز دارد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با تأکید بر اینکه همه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی باید در جهت آرمان‌های فرهنگی انقلاب باشد، اظهار داشت: وقتی به اهداف انقلاب اسلامی نگاه می‌کنیم، می‌بینیم اصل انقلاب برای ارتقای کمالات انسان، حرکت به سوی خدا و انسان‌سازی است.

ترقی اضافه کرد: اگر هدف عالی رسیدن انسان به خدا در جمهوری اسلامی و فعالیت‌های آن مورد توجه نباشد امکان حرکت به سوی انحراف و سوق پیدا کردن کشور به سوی اهداف کشورهای سکولاریستی وجود دارد.

وی با بیان اینکه اقتصاد در کشور یک وسیله است نه هدف ادامه داد: در واقع اقتصاد وسیله‌ای برای رسیدن به ‌آرمان‌های فرهنگی است و این دو مورد باید همراه یکدیگر باشند تا جهت‌گیری‌هایی که در فرهنگ مورد توجه است در اقتصاد نیز مورد توجه قرار گرفت.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه در ادامه با اشاره به شاخصه‌های مورد نیاز تحقق آرمان‌های فرهنگی در موضوع اقتصاد گفت: اولین نکته این است که حرکت ما در اقتصاد هدف نباشد بلکه وسیله‌ای برای رسیدن به آرمان‌های فرهنگی تلقی شود.

ترقی افزود: نکته دوم این است که عدالت را به عنوان یک ارزش مورد توجه اسلام در موضوع اقتصاد تحقق ببخشیم.

وی رشد جامعه به سمت آرمان‌های انقلاب را شاخصه‌ سوم در زمینه فرهنگی شدن اقتصاد خواند و افزود: اقتصاد بر اساس فرهنگ باید بتواند دنیا و آخرت انسان‌ها را تأمین کند نه آنکه تنها به دنیای افراد جامعه توجه شود.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه رسیدن به هدف همراه شدن اقتصاد با فرهنگ را بدون مدیریت جهادی غیر قابل دستیابی خواند و خاطرنشان کرد: در این شرایط مدیریت عادی نمی‌تواند عقب‌ماندگی ما در این  عرصه را جبران کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها