امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7117
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 226
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران در بخش مسابقه بین‌الملل سی‌امین جشنواره بین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران در بخش مسابقه بین‌الملل سی‌امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، بخش مسابقه آسیا به منظور تقویت روابط فرهنگی میان کشورهای قاره آسیا در حوزه فیلم کوتاه در نظر گرفته شده است.

کشورهای هند، کره جنوبی ، چین، هنگ کونگ، تایوان، تایلند، ژاپن، سنگاپور، لبنان، مالزی، اندونزی، امارات متحده عربی، عراق، اردن، قطر، سوریه، ارمنستان و بحرین  18 کشور آسیایی بودند که در سال 91 با 321  فیلم، آثارشان را برای شرکت در جشنواره ارسال کرده بودند و در سال 1390 تعداد آثار در این بخش 236 اثر بوده و هند همانند سال قبل بیشترین تعداد اثر یعنی 100 فیلم برای این بخش در دوره بیست و نهم جشنواره ارسال کرد که در مقایسه با سال 90 که 54 فیلم بوده تقریبا 48% افزایش داشت و سپس کره جنوبی با 51 اثر که در سال 91 این کشور نیز 41 فیلم برای جشنواره ارسال کرد، در رده دوم قرار گرفت.

قابل ذکر است به بهترین فیلم با این موضوع تندیس جشنواره و جایزه نقدی از سوی هیئت داوران اهدا خواهد شد.

لوح تقدیر بخش مسابقه‌ "آسیا " در سال 91 اهدا شده بود به فیلم "داستان بندر" ساخته یوایچی ایتو از کشور ژاپن و جایزه بهترین فیلم در بخش مسابقه‌ی "آسیا "اهدا شد به فیلم "دخیل" ساخته محمد علی هاشم پور از کشور ایران.

سی‌امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از 22 الی 28 مهر ماه 1392 در تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها