امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71216
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۲
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی در ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی در حاشیه مراسم ترحیم والده معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوال فارس مبنی بر چگونگی روند تبدیل جاسک به منطقه ویژه اقتصادی گفت: تبدیل جاسک به منطقه ویژه اقتصادی هم اکنون در شورای هماهنگی مناطق آزاد تصویب شده و در مراحلی است که به مجلس تقدیم شود.

وی ادامه داد: به لحاظ ظرفیت‌هایی که برای صنعت پتروشیمی و صنایع انرژی بر و صنایع پالایشی وجود دارد رئیس جمهور دستور داده‌اند که جاسک منطقه دوم صادراتی نفت ایران شود.

ترکان افزود: خط لوله‌ای به طول بیش از 1200 کیلومتر نفت خام ایران را از گوه به ساحل دریای عمان منتقل می کند و قرار است در جاسک تأسیسات انبار نفت و دیگر تأسیسات مرتبط با صادرات نفت خام احداث شود و وزیر نفت نیز دستور دادند خط لوله‌ای منشعب از خط هفتم صادراتی گاز ایران به جاسک منتقل شود.

مشاور ارشد رئیس جمهور در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه آیا نمایندگان هیأت‌های تجاری خارجی قرارداد اقتصادی در مناطق آزاد با طرف‌های ایرانی بسته‌اند یا خیر، گفت: هم اکنون گفت‌وگوهایی در جریان است ولی هنوز فشارهای بین‌المللی علیه ایران وجود دارد اما روز به روز شرایط در حال بهتر شدن است و امیدواریم در آینده شرایط به گونه‌ای پیش برود که شرکت‌های اروپایی جرأت کنند و برای سرمایه‌گذاری به ایران بیایند.

وی با بیان اینکه این شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایران رغبت دارند، اظهار داشت: این شرکت‌ها ارتباط خود را حفظ کردند و گفت‌وگوهای فنی ادامه دارد اما مرحله عملی زمانی صورت می‌گیرد که از فشارهای  ایالات متحده آمریکا آزاد شوند.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تصریح کرد: هنوز هیچ فعالیت مشترکی میان شرکت‌های خارجی و مناطق آزاد آغاز نشده است.

ترکان همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره نظارت بر بودجه مناطق آزاد گفت: همه بودجه‌ها باید تحت نظارت باشد و هم‌اکنون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر عملکرد همه بودجه‌ها نظارت دارد و این نظارت، نظارت به حقی است؛ ما نیز از نظارت استقبال می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها