امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71245
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۰۶
تعداد بازدید: 80
ابراهیم نکو نماینده مردم رباط‌ کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

ابراهیم نکو نماینده مردم رباط‌ کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نامگذاری سال 93 به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری گفت: مؤلفه‌های بیان شده در نامگذاری امسال در واقع اصول و ابزاری برای به نتیجه رسیدن اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: برای آنکه اقتصاد مقاومتی به اهداف خود برسد باید عباراتی که رهبر انقلاب در نامگذاری این سال بر آن تأکید کرده‌اند به کار ببندیم.

این نماینده مجلس شاخصه‌ حضور مردم برای تحقق اقتصاد و فرهنگ منطبق با آرمان‌های انقلاب را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: این شاخصه به آن معناست که همه آحاد جامعه متناسب با ظرفیت‌های خود از کارمند و کارگر گرفته تا افراد دارای شغل آزاد برای تحقق اقتصاد مقاومتی و به ثمر رسیدن اهداف آن نقش‌آفرینی کنند.

نکو با اشاره به موضوع مدیریت جهادی، این واژه را دارای پیام‌های متعددی خواند و اظهار داشت: برای آنکه اقتصاد به صورت مقاومتی پیش برود لازم است نگاه به مدیریت اقتصاد دگرگون شود و کسانی که می‌خواهند در این زمینه نقش‌آفرینی کنند باید به صورت جهادی به این موضوع وارد شوند.

وی مدیریت جهادی را به معنای ورود دلسوزانه به مسائل خواند و تأکید کرد: مدیریت جهادی به معنای عمل و کار بی‌هدف نیست بلکه در این شاخصه مدیریتی کارها با نظم باید به پیش برود.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس مسئله فرهنگ را نیز دغدغه امروز جامعه و رهبر انقلاب خواند و ادامه داد: در موضوع اقتصاد، باید فرهنگ درست مصرف کردن و کار صحیح و وجدان کاری متناسب با اصول دینی ترویج پیدا کند.

نکو با بیان اینکه باید فرهنگ اقتصادی خود را اصلاح کنیم خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای پیش برویم که درس‌های دینی و پیام‌های اسلامی با برنامه‌ریزی دقیق در تولید، مصرف و همکاری‌های اقتصادی میان جامعه لحاظ شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها