امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71249
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۰۶
تعداد بازدید: 43
حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه هنوز خبر رسمی و موثقی ...

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه هنوز خبر رسمی و موثقی درباره شهادت یکی از 5 مرزبان ربوده شده از سوی مقامات پاکستانی به دست نیامده است اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از زمان ربایش این مرزبانان تا اکنون پیگیری‌های مستمری در این خصوص داشته که اسناد و مدارک آن وجود دارد.

قائم‌مقام وزیر کشور بر همین اساس به حضور مقامات پاکستانی در تهران و دیدار آنها با وزیر کشور اشاره و تصریح کرد: رئیس مجلس پاکستان که برای حضور در اجلاس بین‌المجالس به ایران آمده بود نیز در این زمینه صحبت‌هایی انجام داد؛ همچنین کمیته مشترک در کویته تشکیل شد و استاندار سیستان و بلوچستان نیز از طریق کنسول‌گری پاکستان موضوع را مرتباً پیگیری می‌کردند.

وی با بیان اینکه امیدواریم خبر شهادت مرزبان ایرانی صحت نداشته باشد افزود: مرزبانان ایرانی بعد از ربایش به خاک پاکستان انتقال داده شده و در آنجا نگهداری می‌شوند از این رو ما منتظر موضع رسمی پاکستان در این باره هستیم.

قائم‌مقام وزیر کشور همچنین تاکید کرد: ما در این قضیه پیگیری‌های بسیاری انجام دادیم که اسناد و مدارک آنها وجود دارد.

به گزارش فارس، پیش از این سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفته بود که مقامات ایرانی درباره وضعیت مرزبانان ربوده شده تماسی با مقامات پاکستانی نداشته‌اند و ما خاک پاکستان را وجب به وجب گشته‌ایم ولی اثری از تروریست‌ها نیافته‌ایم که امیری در این گفت‌وگو ضمن رد ادعای پاکستان تاکید کرد: اسناد و مدارک پیگیری‌های ما همانگونه که گفته شد وجود دارد و مرزبانان به خاک پاکستان منتقل شده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها