امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71253
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۰۶
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در حاشیه مراسم ختم والده ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در حاشیه مراسم ختم والده میرولد معاون سیاسی وزارت کشور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره اقدامات صورت گرفته پیرامون آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده و خبر شهادت یکی از این مرزبانان گفت: از همان روز اول ربوده شدن هیأتی از سوی ایران به کمیسیون پاکستان رفت و جلسه مشترکی را با مقامات پاکستانی تشکیل داد.

وی با بیان اینکه آنها رد ورود این تروریست‌ها به پاکستان را تأیید کردند اظهار داشت: این موضوع صورتجلسه شد و آنها نیز این صورتجلسه را امضا کردند.

وی ادامه داد: وزیر خارجه ما در این راستا تماس‌هایی را با مقامات پاکستانی گرفت و سفیر آنها نیز دو بار از سوی وزارت امور خارجه احضار شد و سفیر ایران در پاکستان نیز ملاقات‌هایی را با مقامات پاکستانی انجام داده است.

عبداللهی اضافه کرد: پاکستان باید در این زمینه پاسخگو باشد و تردیدی نیست که گروگان‌ها در خاک پاکستان هستند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با تأکید بر اینکه مسئولیت جان گروگان‌ها را متوجه پاکستان می‌دانیم به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان درباره عدم همکاری ایران پیرامون آزادی گروگان‌ها اشاره و گفت: این اعلام عدم همکاری یک نوع فرافکنی است و در ملاقات‌هایی که با مقامات پاکستانی داشتیم یکی از موارد مطرح شده پیرامون مرزبانان ربوده شده ایرانی بود.

وی با بیان اینکه تقریباً از همه راه‌هایی که می‌توانستیم موضوع را پیگیری کردیم اظهار داشت: پیگیری‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

عبداللهی در پاسخ به این سؤال که آیا خبر شهادت یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی را تأیید می‌کنید یا خیر؟ گفت: هنوز خبر رسمی در این مورد ندارم و البته موضوع را تکذیب هم نمی‌کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها