امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71275
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
مسعود نعمتی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد گفت: از 28 اسفندماه سال گذشته تاکنون بیش از 30 هزار نفر از موزه‌های باستان‌شناسی و ...

مسعود نعمتی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد گفت: از 28 اسفندماه سال گذشته تاکنون بیش از 30 هزار نفر از موزه‌های باستان‌شناسی و مردم‌شناسی قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد دیدن کرده‌اند.

وی ادامه داد: آمار بازدیدکنندگان موزه‌های قلعه فلک‌الافلاک نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

مدیر مجموعه قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد ابراز داشت: روز گذشته 10 هزار و 766 نفر از موزه‌های باستان‌شناسی و مردم‌شناسی مجموعه فلک‌الافلاک بازدید کردند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته در روز 29 اسفند 800 نفر بازدیدکننده وجود داشت، این در حالی است که امسال بیش از    2 هزار و 500 نفر از این مجموعه بازدید کرده است.

نعمتی‌نیا متذکر شد: در راستای معرفی آثار باستانی لرستان موزه باستان شناسی این مجموعه بعد از انجام مراحل تعمیرات بازگشایی شده است و تابوت مفرغی و سرباز اشکانی و مفرغ‌های سایت سنگ تراشان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

وی با اشاره به استفاده از گچ‌بری‌های سیمره در موزه باستان شناسی، اظهار داشت: در این ایام اشیاء متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته در این موزه‌ها چیدمان شده است.

مدیر مجموعه قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد در پایان اضافه کرد: در حال حاضر 120 راهنمای نوروزی فارغ‌التحصیل رشته‌های مرتبط در قلعه فلک‌الافلاک در دو شیفت کاری مشغول راهنمایی بازدیدکنندگان هستند.

انتهای پیام/2304/ذ20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار