امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71277
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
علی پاک‌سرشت امروز در حاشیه دیدار از مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: گردشگری راهی برای شناخت و ...

علی پاک‌سرشت امروز در حاشیه دیدار از مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: گردشگری راهی برای شناخت و معرفی ارزش‌های اسلامی و ایرانی به ویژه برای گردشگران خارجی است و باید از این مسیر تحولات ایران را به جهان معرفی کرد.

وی آموزش را رکن و اساس اصلی توسعه صنعت گردشگری دانست و افزود: تمام شهروندان جامعه میزبان حتی مغازه‌دار و راننده تاکسی نیز باید برای پذیرش و شیوه‌های جلب رضایت گردشگر توسط دستگاه‌های مربوط  آموزش داده شوند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: اسلام دین مهرورزی و نوعدوستی است و این تعالیم باید در قالب رفتار و کردار ما برای گردشگران تبیین شود.

وی با اشاره به وجود مراکز مذهبی تأکید کرد: همبستگی مذهبی در مناطق مختلف استان اصفهان موقعیت ویژه‌ای است تا از مراکزی مثل مسجد و حسینیه به عنوان سازمان‌های یاد دهنده برای تغییر رفتار فرهنگی و اجتماعی شهروندان استفاده شود.

به گفته وی صنایع دستی که در هر منطقه تولید و عرضه می‌شود، فراتر از سوغات، عنصری اساسی برای معرفی و انتقال فرهنگ و تمدن ایران اسلامی تلقی می‌شود که باید از آن بهره جست.

پاک‌سرشت با اشاره به اهمیت سفر در دین اسلام اظهار داشت: شهروندان ما باید قبل از سفر با آداب مسافرت آشنا شوند تا با فرهنگ خود، افتخارهای یک تمدن را ثبت کنند.

وی یادآور شد: شهروندان باید آموزش ببینند تا در مواجهه با فرهنگ‌های مختلف گردشگرانی که به هر منطقه وارد می‌شوند، به جای اثرپذیری، اثرگذار باشند.

شهر تاریخی نوش‌آباد که در پنج کیلومتری شمال کاشان قرار دارد از جمله پنج شهر کوچک گردشگری ایران است که با کشف شهر زیرزمینی به عنوان بزرگترین معماری دستکن جهان، شهرت جهانی پیدا کرده است.

انتهای پیام/2406/ب30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها