امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71369
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در حالیکه 5 روز از نبردهای ریف شمالی لاذقیه و به طور مشخص شهرک «کسب» می‌گذرد، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در حالیکه 5 روز از نبردهای ریف شمالی لاذقیه و به طور مشخص شهرک «کسب» می‌گذرد، عملیات‌های ارتش سوریه در مرکز این کشور می‌رود تا بار دیگر نگاه‌ها را به خود جلب ‌کند.

در این راستا گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه در استان حماه درصدد ادامه عملیات‌ خود برای آزاد سازی شهر استراتژیک «مورک» در این استان هستند و برای تحقق این امر تجهیزات و استحکامات نظامی جدیدی به نیروهای ارتش سوریه در اطراف شهر مورک رسیده که از حیث اهمیت باید آن را شهر «یبرود» استان حماه توصیف کرد.

منابع میدانی سوری هدف از عملیات آزاد سازی شهر مورک در ریف شمالی حماه را گشودن راه امداد و کمک رسانی به ارتش سوریه از جنوب و مرکز این کشور به ریف جنوبی ادلب بیان کرده‌اند که از چند ماه پیش تاکنون از سوی گروه‌های مسلح قطع شده است.

نیروهای ارتش سوریه طی هفته‌های گذشته کوی‌های جنوبی این شهر را تصرف کرده و هم اکنون در آستانه تصرف ساختمان شهرداری در مرکز شهر هستند که با رسیدن تجهیزات و استحکامات جدید به نظر می‌رسد، ادامه عملیات ارتش سوریه برای تصرف این شهر امکان پذیرتر باشد.

این درحالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه در جدیدترین عملیات خود مراکز تجمع عناصر مسلح در این شهر و تجهیزات نظامی و یک بیمارستان میدانی آنها را هدف قرار داد و به طور کامل منهدم کرد.

از سوی دیگر و از شهر «خان شیخون»‌ در حماه نیز گزارش شده که گروه‌های مسلح حملات شدیدی را علیه موانع نظامی ارتش سوریه در این شهر انجام دادند که نیروهای ارتش سوریه آن را دفع کرده و 37 عنصر مسلح را کشته و بیش از 50 تروریست را زخمی کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار