امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71375
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، درگیری در نقاط مختلف ریف شمالی لاذقیه درحالی ادامه دارد که نیروهای ارتش و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، درگیری در نقاط مختلف ریف شمالی لاذقیه درحالی ادامه دارد که نیروهای ارتش و دفاع ملی سوریه موفق شدند، در درگیری با گروه‌های وابسته به «جبهه النصره» در شهرک مرزی «کسب» حدود 40 نفر از آنها را به هلاکت برسانند و 12 نفر دیگر را به اسارت بگیرند که در بین آنها سرکرده جبهه النصره در منطقه «جبل الترکمان» و «ساحل» سوریه نیز مشاهده می‌‌شود.

این درحالی است که ستاد مشترک ارتش ترکیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد: پدافند هوایی سوریه یک جنگنده ترکیه که در حال گشت زنی در مرزهای مشترک دو کشور بود، را تحت پیگرد قرار داد.

از سوی دیگر ارتش و نیروهای دفاع ملی سوریه پیشروی گروه‌های النصره در کوی‌های شرقی شهرک کسب را متوقف کرده و ده‌ها تروریست وابسته به النصره را به هلاکت رساندند.

همچنین نیروی هوایی ارتش سوریه مناطق اطراف شهرک کسب و تجمع گروه‌های مسلح در نوار مرزی ترکیه و سوریه و به طور مشخص منطقه «نبع المر» را هدف گرفتند.

روز گذشته نیز صدای انفجار شدیدی در نوار مرزی ترکیه به گوش رسید که به نظر می‌رسد، ناشی از انفجار یک خودرو بمبگذاری شده باشد که برای ارسال به داخل خاک سوریه مهیا شده بود.

از محور خربه سولاس - بیت حلیبیه در ریف لاذقیه نیز گزارش شده که درگیری‌های شدیدی در این محور میان نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در جریان است.

منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که هم اکنون درگیری‌ها اطراف شهرک مرزی کسب و برخی از قله‌ها مرزی و کوه‌هایی جریان دارد که جزو منطقه تحت اشغال «اسکندرون» توسط ترکیه به شمار می‌آید.

همچنین این منابع نسبت به تبلیغات رسانه‌ای و بزرگ‌نمایی‌ موفقیت‌های گروه‌های تروریستی مسلح در ریف شمالی لاذقیه از سوی برخی رسانه‌های مغرض منطقه‌ای و بین‌المللی نیز هشدار داده و تاکید کرده‌اند که در روزهای اخیر شاهد بودیم که برخی رسانه‌ها از پیشروی گروه‌های النصره و تصرف برخی قله‌ها و کوه‌ها سخن گفته‌اند، در حالیکه کسانی که به بافت و ساختار جغرافیایی منطقه آشنا باشند، به خوبی می‌دانند که مناطق ریف شمالی لاذقیه عموماً مناطقی کوهستانی است و آنچه درباره تصرف کوه‌ها و تپه‌های منطقه از سوی گروه‌های مسلح منتشر می‌شود، صرفاً کوه‌ها و تپه‌هایی برهوت و خالی از سکنه و فاقد ارزش استراتژیکی است که در همان حال نیز نیروهای ارتش سوریه در حال مقابله با این گروه‌ها هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها