امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7138
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز در ادامه معاملات بورس تهران، شاخص سهام پالایشگاه‌ها که در یک ماه اخیر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز در ادامه معاملات بورس تهران، شاخص سهام پالایشگاه‌ها که در یک ماه اخیر روند صعودی و تا ساعتی پیش رشد داشت به یک باره روند نزولی به خود گرفت.

رشد شدید قیمت سهام این گروه پس از آن بود که در کمیسیون تلفیق پرداخت سهم 26 درصدی به صندوق توسعه ملی برای پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها حذف شد. از طرف دیگر در یکی از بند‌های پیشنهادی دولت، صادرکنندگان ملزم به عرضه ارز به مرکز مبادلات شده بودند که این پیشنهاد هم در کمیسیون حذف شد. این دو اقدام قیمت سهام پالایشگاه‌ها را با رشدی مضاعف مواجه کرد.

به همین دلیل بررسی جزئیات بودجه در صحن علنی و نگرانی از تغییر این مصوبات کمیسیون تلفیق موجب افت قیمت سهام پالایشگاه‌ها و ایجاد صف فروش شده است.

یک کارشناس بازار سرمایه در این خصوص به فارس گرفت: این افت بیشتر تحت تاثیر رفتارهای هیجانی برخی سهامداران است و در صورت تصویب مصوبات کمیسیون تلفیق مطمئنا دوباره سهام پالایشگاه‌ها رشد قیمت خواهند داشت.

همچنین امروز حدود 55 میلیون سهم هلدینگ خلیج فارس معامله شد که این مساله بخشی از توجه بازار را به خود جلب کرده و بر ایجاد صف فروش تاثیر‌گذار بوده است. پالایشگاه بندر عباس و پالایشگاه تهران در حال حاضر با صف فروش مواجه هستند.

به گزارش فارس، در حالی که شاخص کل بورس تهران از 45 هزار و 700 واحد عبور کرده بود، به دلیل کاهش قیمت سهام پالایشگاه‌ها، در حال حاضر به 45 هزار و 585 واحد رسیده که البته 494 واحد رشد نشان می‌دهد.

انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار