امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71380
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، «صباح احمد الصباح» امیر کویت که به طور رسمی ریاست اتحادیه عرب را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، «صباح احمد الصباح» امیر کویت که به طور رسمی ریاست اتحادیه عرب را در بیست و پنجمین نشست آن بر عهده گرفت در سخنانی به بررسی تحولات منطقه پرداخت.

وی در سخنرانی خود گفت که اختلافات در جهان عرب امری غم انگیز است. زمینه‌هایی که در آن می‌توان به توافق برسیم بسیار بیشتر از زمینه‌های اختلاف است. اختلافات باعث می‌شود که در رسیدن به اهدافمان تاخیر ایجاد شود.

امیر کویت تاکید کرد که چاره‌ای جز حل اختلافات و همکاری مشترک برای تحقیق اهداف نیست.

وی گفت: همه ما از تشدید تروریسم در منطقه که تحت شعارهای دینی و عقایدی به کشتار مردم و از بین بردن امنیت مردم می پردازد رنج می بریم.

صباح احمد الصباح افزود: از ما خواسته شده تا با تروریسم مبارزه کرده و امنیت و استقرار را برای مردم به ارمغان بیاوریم.

وی گفت: رویدادها در سوریه باعث شده تا نیمی از مردم سوریه از این کشور خارج شوند و بزرگترین تراژدی در معاصر ما ایجاد شود و میزان کشته شدن کودکان بیش از تمام درگیری‌های هم اکنون در جهان است.

امیر کویت ادامه داد: هر کس که فکر می کند از آثار درگیری‌ها در سوریه دور است اشتباه می کند و شاهد آن هستیم که آثار آن از مرزهای سوریه عبور کرده است.

وی در ادامه سخنرانی خود به موضوع مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین پرداخت و گفت همچنان اسرائیل به هتک حرمت مسجد اقصی و مقدسات آن می پردازد.

صباح احمد الصباح گفت: صلح فراگیر در منطقه جز با ایجاد دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس محقق نمی شود.

وی در بخشی از سخنان خود به موضوع ایران اشاره کرد و گفت: بار دیگر از دوستان در ایران دعوت می کنیم تا به اجرای توافق هسته ای در ژنو تحت اشراف اژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار