امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71388
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا از سازمان امینت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا از سازمان امینت ملی (N.S.A) این کشور می‌خواهد تا به جمع‌آوری بی‌حساب و کتاب داده‌ها پایان دهد.

بر اساس این گزارش دولت اوباما قصد دارد تا درخواستی قانونی تنظیم کند و به وسیله آن از آژانس امنیت ملی این کشور بخواهد تا جمع‌آوری شماره‌های تلفن ساماندهی کند و در صورتی که کنگره با چنین درخواستی موافقت کند، طرفداران حفظ حریم خصوصی افراد احساس خطر کمتری خواهند کرد.

در این درخواست آمده است که آژانس امنیت ملی آمریکا به صورت سیستماتیک به جمع‌آوری اطلاعات پایان خواهد داد و اطلاعاتی که به صورت گسترده گردآوری شده‌اند در اختیار شرکت‌های مخابراتی قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه این سازمان فقط در صورتی می‌تواند به شماره تلفن‌های خاص دسترسی داشته باشد که اجازه قاضی یا موافقت دادگاه را داشته باشد.

سال گذشته پس از اقدام «ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان جاسوسی آمریکا در افشای جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا، انتقادهای فراوانی متوجه این کشور شد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها