امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71398
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، به نقل از پایگاه خبری «islam.sng» رئیس اداره امور مسلمانان قزاقستان «ارجان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، به نقل از پایگاه خبری «islam.sng» رئیس اداره امور مسلمانان قزاقستان «ارجان میامیراف» در میزگردی تحت عنوان «آموزش اخلاق» با حضور جمعی از مدیران مدارس سنت های دینی را ریشه دار در تاریخ مردم این کشور برشمرد.

این عالم قزاقستان در سخنان خود سابقه تحقیقات در زمینه دین و سنت را طولانی اعلام کرد و هدف انجام این پژوهش ها را تقویت سنت‌های ملی در زمینه مذهب اسلام برشمرد.

وی در این میزگرد ضمن بیان اقدامات اداره روحانیون قزاقستان در زمینه تقویت جنبه مذهبی در این کشور در سال «تعامل متقایل دین و سنت» در قزاقستان، هدف از این برنامه ها را تجلیل از سنت های ملی در زمینه اسلام عنوان کرد.

مفتی قزاقستان در سخنان خود افزود: امروزه ما در حالی یک قزاق را مسلمان واقعی می‌دانیم که این سنت‌ها را قبول داشته و به آنها عمل کند.

وی با تأکید بر ریشه‌دار بودن این سنت‌های دینی در تاریخ این کشور، همه مسلمانان را به وحدت و رفتار اسلامی دعوت کرد.

میامیراف در ادامه اظهار داشت که خداوند در «سوره حجرات، آیه 13» با اشاره به امت‌های مسلمان، فرموده است که تمام مسلمانان باید از اصول اسلام پیروی کنند و هیچ کدام از ملت‌های مسلمان از این قائده مستثنی نیستند و این ویژگی را بیان رحمت خداوند در کلام الله مجید برشمرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها