امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71399
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری به همراه نخست وزیر هلند گفته است که مسکو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری به همراه نخست وزیر هلند گفته است که مسکو باید به قوانین و نرم های بین‌المللی پایبند باشد.

وی افزود: تحریم‌های علیه روسیه اقتصاد جهانی را دچار خلل می‌کند، اما این موضوع برای روسیه بدتر است. اگر روسیه جلوتر برود تحریم‌های بخشی در انتظارش خواهد بود.

وی در خصوص اینکه آیا روسیه برای شرق اوکراین برنامه‌ای دارد یا نه، گفت: فکر می‌کنم که آنها یک سری محاسبات را انجام می‌دهند. اقدام آنها بستگی به واکنش جامعه بین‌الملل دارد.

اوباما ادامه داد: ارتش روسیه کریمه را کنترل می‌کند و نمی‌شود آنها را با زور بیرون کرد. راه حل ساده‌ای برای این قضیه وجود ندارد.

وی در خصوص استقرار نیروهای ارتش روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین گفت: این حق روسیه هست که سربازانش را روی خاک خود داشته باشد. روسیه یک قدرت منطقه‌ای است که همسایگان نزدیک خود را تهدید می‌کند. روسیه بزرگترین تهدید علیه امنیت ملی آمریکا نیست.

رئیس جمهور آمریکا در خصوص جاسوسی از اروپایی‌ها گفت: ما روابط و همکاری مستمر با رهبران اروپایی داشته‌ایم. من مطمئنم که هر کسی در نهادهای اطلاعاتی ما با بهترین نیت فعالیت می‌کند. افشاگری‌ها نشان می دهد که ما باید اعتماد نه تنها دولت‌ها بلکه شهروندان عادی را دوباره به دست آوریم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها