امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71410
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 18
«جرج اسحاق»، عضو شورای ملی حقوق بشر مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که گزارش شورای ملی ...

«جرج اسحاق»، عضو شورای ملی حقوق بشر مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که گزارش شورای ملی حقوق بشر مصر درباره پایان دادن به تحصن‌های دو میدان رابعه العدویه و النهضه در بی‌طرفی کامل ارائه شده و شورا تلاش بسیاری داشته تا در آن جانب هیچ طرفی را نگیرد.

اسحاق با بیان اینکه هدف اصلی از ارائه این گزارش تلاش برای مراعات حقوق بشر در مصر بوده، افزود: گزارش در شفافیت کامل نوشته شده است.

وی تصریح کرد: انتقاداتی که از جانب معارضان یا گروه‌های دیگر به گزارش می‌شود، امری طبیعی است، چون در این گزارش تلاش نشده، رضایت طرفی مد نظر قرار گیرد، آنچه مورد نظر بوده بیان حقایق بوده و من از این حیث از گزارش راضی هستم.

اسحاق گفت: برخی تلاش کردند، اینگونه اشاعه دهند که ما در این گزارش سعی کرده‌ایم، اقدامات نیروهای امنیتی مصر را در قتل و تعدی‌های صورت گرفته در این دو میدان را توجیه کنیم، در حالی‌که شورای حقوق بشر موارد قتل و تعدی در هر دو طرف نیروهای امنیتی و هواداران اخوان المسلمین را رصد کرد و از این حیث خون مصری‌ها برای شورا چه از جانب نیروهای امنیتی باشد، چه مردم عادی حرمت دارد و ما از این حیث هیچ تبعیض و تمایزی بین کسی بدون توجه به مقام و منصب و جایگاه و اعتقادات و باورهای افراد قائل نشده‌ایم.

این عضو شورای حقوق بشر مصر تاکید کرد که آنچه در این گزارش مد نظر بوده فقط رصد حوادث و اتفاقات رخ داده بود و اینکه چه تدابیری می‌توان در قبال اتفاقات رخ داده می‌توان انجام داد.

شورای حقوق بشر مصر گزارشی در روزهای اخیر صادر کرد که در آن موارد قتل و مجروحیت‌های رخ داده حین پایان دادن به تحصن‌ هواداران جماعت اخوان المسلمین و «محمد مرسی»، رئیس جمهوری مصر در دو میدان رابعه العدویه و النهضه را رصد و درباره آنها گزارشی منتشر کرده بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها