امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7142
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، یک هیئت از رهبران جنبش حماس صبح امروز به منظور نشست با هیئت فتح به قاهره ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، یک هیئت از رهبران جنبش حماس صبح امروز به منظور نشست با هیئت فتح به قاهره رفت.

در همین رابطه «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که هیئت حماس صبح امروز برای بررسی پرونده‌های آشتی ملی که از چند ماه پیش راکد مانده است، به قاهره رفت.

وی بر موضع حماس مبنی بر ضرورت تلاش برای اجرای آشتی ملی و برگزاری همزمان انتخابات شورای قانونگذاری و سازمان آزادی‌بخش فلسطین به عنوان کلید حل بحران با جنبش فتح تاکید کرد.

الزهار، تشکیلات خودگردان را به تلاش برای به تعطیلی کشاندن آشتی به دلیل ارتباط آن با موضع مخالف آمریکا با پایان دادن به دودستگی‌ها متهم کرد.

وی افزود که تشکیلات خودگردان هنوز موضع مخالف آمریکا با آشتی را کنار نگذاشته و همچنین با اجرای توافقات صورت گرفته در دیدارهای قاهره و دوحه مخالفت می‌کند.

دیدارهای آشتی بین فتح و حماس از پیش از سفر «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به فلسطین در مارس گذشته، متوقف شده است.

الزهار همچنین ابراز عقیده کرد که تشکیلات خودگردان با اجرای آشتی ملی مخالفت می‌کند تا به این ترتیب نمایندگی سیاسی ملت فلسطین را حفظ نماید.

این رهبر حماس همچنین بر پایبندی به اجرای همه مفاد پرونده‌های آشتی در آن واحد تاکید کرد و افزود که برگزاری انتخابات کلید حل بحران با جنبش فتح است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها